خانه » اخبار جهان » هویت کشتی های آسیب دیده در حادثه روز گذشته در بندر الفجیره امارات
هویت کشتی های آسیب دیده در حادثه روز گذشته در بندر الفجیره امارات
هویت کشتی های آسیب دیده در حادثه روز گذشته در بندر الفجیره امارات

هویت کشتی های آسیب دیده در حادثه روز گذشته در بندر الفجیره امارات

رسانه های سعودی از جمله شبکه العربیه هویت کشتی های آسیب دیده در حادثه روز گذشته در بندر الفجیره امارات را اعلام کرده اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، شبکه العربیه اعلام کرده است که دو فروند از کشتی های آسیب دیده در بندر الفجیره امارات در حادثه روز گذشته (یکشنبه) متعلق به عربستان سعودی، یک کشتی متعلق به امارات و چهارمین کشتی نیز متعلق به کشور نروژ بوده است.

العربیه همچنین ادعا کرده است که عبور و مرور کشتی ها در اطراف بندر الفجیره در جریان می باشد. ادعای این رسانه ها در خصوص تعداد و هویت کشتی های آسیب دیده در حالی است که شبکه المیادین بعنوان اولین رسانه ای که روز گذشته خبر از این حادثه داد؛ تعداد کشتی ها را ده الی هفت فروند ذکر کرده بود.

خبر شبکه المیادین در ساعات اولیه با تکذیب دولت امارات مواجه شده بود ولی وزارت خارجه این کشور پس از ساعاتی مجبور شد که به وقوع حادثه در بندر الفجیره اعتراف و آن را یک عملیات خرابکارانه توصیف کند.

هویت کشتی های آسیب دیده مشخص شد

شبکه المیادین بعد از ظهر یکشنبه از چند انفجار در بندر الفجیره امارات خبر داده و نوشته بود که این اتفاق بامداد یکشنبه رخ داده است. المیادین به نقل از منابع خود خبر داد که انفجارها متعلق به تعدادی نفتکش بوده که آتش گرفته و تعداد آنها هفت تا ده نفتکش است.

امارات اعلام کرده است که تحقیقات در خصوص زوایای این حادثه با همکاری طرف های داخلی و بین المللی در جریان می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز حوادث روز یکشنبه برای چند کشتی در دریای عمان را نگران کننده و تاسف بار دانسته و خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.

سید عباس موسوی ضمن اشاره به تأثیر منفی این حوادث بر سلامت کشتیرانی و امنیت عبور و مرور دریایی نسبت به هرگونه دسیسه از سوی بدخواهان جهت برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه هشدار داد و خواهان هوشیاری کشورهای منطقه نسبت به هرگونه ماجراجویی از سوی عوامل خارجی شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*