خانه » اخبار جهان » اعمال تعرفه های جدید واشنگتن بر کالاهای وارداتی از چین
اعمال تعرفه های جدید واشنگتن بر کالاهای وارداتی از چین
اعمال تعرفه های جدید واشنگتن بر کالاهای وارداتی از چین

اعمال تعرفه های جدید واشنگتن بر کالاهای وارداتی از چین

رئیس جمهوری آمریکا امروز  به چین هشدار دارد که در زمینه اعمال تعرفه های جدید واشنگتن بر کالاهای وارداتی چین، به اقدام تلافی جویانه رو نیاورد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، دونالد ترامپ در صفحه توییتر خود اعلام کرد: دلیلی ندارد که مصرف کننده آمریکایی هزینه تعرفه‌هایی را که در مورد چین به اجرا در می آید، بپردازد.

وی در ادامه گفته است: این مساله به تازگی اثبات شده است، زمانی که فقط چهار درصد (این تعرفه‌ها) را آمریکا و ۲۱ درصد آن را چین پرداخت کرد، زیرا چین به میزان زیادی برای کالا یارانه می‌پردازد. همچنین در صورت خرید از کشوری که مشمول تعرفه نمی‌شود یا خرید کالا از داخل آمریکا، می شود به طور کامل از تعرفه ها صرف نظر کرد. این یعنی تعرفه صفر.

ترامپ همچنین گفته است: بسیاری از شرکت هایی که مشمول تعرفه شده اند، چین را به مقصد ویتنام و دیگر کشورهایی از این دست در آسیا ترک خواهند کرد. به همین دلیل است که چین به شدت درصدد دستیابی به توافق می باشد.

رئیس جمهوری آمریکا در توییت دیگری نوشته است: دیگر هیچ کس در چین نمی ماند که بتوان با او تجارت کرد. این برای چین خیلی بد و برای آمریکا خیلی خوب است. اما چین طی سال های زیادی به حدی از آمریکا سوء استفاده کرده است که آنها به مراتب جلوتر هستند از این رو، چین نباید تلافی کند، زیرا اوضاع بدتر خواهد شد.

ترامپ در توییت دیگری افزوده است: من آشکارا به پرزیدنت شی و همه دوستانم در چین می گویم که چین به شدت آسیب خواهد دید، اگر به توافق نرسد، زیرا شرکت ها مجبور خواهند شد چین را به مقصد کشورهای دیگر ترک کنند. خرید در چین بسیار پرهزینه خواهد بود. توافق خوبی داشتید که تقریبا کامل شده بود، اما کنار کشیدید.

اعمال تعرفه های جدید برای کالاهای چینی

رئیس کاخ سفید نیز در این باره به چین هشدار داده که بهترین زمان برای دستیابی به توافق تجاری همین حالا می باشد، در غیر این صورت اگر مذاکرات به دور دوم ریاست جمهوری وی بیانجامد، شرایط دستیابی به توافق به مراتب بدتر و سخت تر خواهد شد.

آمریکا به تازگی اقدام به اعمال تعرفه های جدید برای کالاهای وارداتی چین به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار کرده و به دنبال آن جنگ تجاری میان دو کشور بالا گرفت.

تازه ترین دور مذاکرات تجاری آمریکا و چین روز جمعه بدون دستاورد پایان یافته است و ترامپ به بخش بازرگانی آمریکا دستور داد شروع به اعمال تعرفه بر همه کالاهای وارداتی باقی مانده از چین کند.

رابرت لایتیزر مذاکره کننده تجاری آمریکا اعلام کرده است که ترامپ به تیم مذاکراتی واشنگتن دستور داده تا فرآیند افزایش تعرفه ها بر همه کالاهای وارداتی از چین را در دستور کار قرار دهند و این رقم را به حدود ۳۰۰ میلیارد دلار برساند.

چین نیز بخش کشاورزی آمریکا را با اعمال تعرفه های تلافی جویانه، تهدید کرده است. گزارش رسانه ها حاکی از آن است که چین تدابیر مقابله جویانه فراوانی برای رویارویی با آمریکا در جنگ تجاری دارد.

وزارت امور خارجه چین نیز در واکنش به این اظهارات بر عدم تسلیم شدن این کشور در برابر فشارهای تجاری آمریکا تاکید کرده است.

وزارت امور خارجه چین امروز دوشنبه در پی از سرگیری تهدیدهای آمریکا برای اعمال عوارض افزایش یافته علیه واردات تمامی کالاها از چین و تشدید جنگ تجاری بین دو کشور اظهار کرد، پکن هرگز تسلیم فشارهای خارجی نخواهد شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شکست تلاش نخست وزیر کانادا برای جلوگیری از عصبانیت دونالد ترامپ

شکست تلاش نخست وزیر کانادا برای جلوگیری از عصبانیت دونالد ترامپ

تلاش ترودو نخست وزیر کانادا برای جلوگیری از عصبانیت دونالد ترامپ در حالی که به ...