خانه » اخبار جهان » یازدهمین دور مذاکرات تجاری در آمریکا برای کاهش تنش‌های تجاری
یازدهمین دور مذاکرات تجاری در آمریکا برای کاهش تنش‌های تجاری
یازدهمین دور مذاکرات تجاری در آمریکا برای کاهش تنش‌های تجاری

یازدهمین دور مذاکرات تجاری در آمریکا برای کاهش تنش‌های تجاری

معاون نخست وزیر چین که برای شرکت در یازدهمین دور مذاکرات تجاری به آمریکا سفر کرده است تاکید کرد: چنانچه آمریکا تعرفه گمرکی محصولات چینی را افزایش دهد، پکن هم واکنش نشان خواهد داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، لیو خه عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، معاون نخست وزیر و مسئول هیات چین در گفت ‎و‌‎ گوهای اقتصادی چین و آمریکا در پایان دور یازدهم این مذاکرات به رسانه های چینی مستقر در واشنگتن گفته است: چین امیدوار است اصطکاک اقتصادی و تجاری دو کشور شدیدتر نشود.

یازدهمین دور مذاکرات تجاری مقام های عالی رتبه اقتصادی و تجاری چین و آمریکا روز گذشته در واشنگتن برگزار شد.لیو خه در این باره بیان کرد: دو کشور در این نشست به طور صادقانه و سازنده در مورد جزئیات تبادل نظر کردند و قرار شد مذاکرات در پکن ادامه پیدا کند.

وی ضمن اشاره به اینکه چین به طور منطقی با اصطکاک اقتصادی و تجاری چین و آمریکا برخورد خواهد کرد افزود: با وجود همه فشارها، اقتصاد چین روند پیشرفت با ثبات و سالم خود را حفظ می کند و همچنان راه خود را ادامه خواهد داد.

لیو هه بیان کرد: دو طرف در بسیاری از مسائل موضع خود را روشن کردند و درباره موضوعات مذاکرات آتی به گفت‎وگو پرداختند و مبادلات و همکاری خوبی با یکدیگر داشتند.

یازدهمین دور مذاکرات تجاری آغاز می‌شود

معاون نخست وزیر چین با اشاره به این مطلب که اختلاف نظر در مذاکرات بین دو کشور اجتناب ناپذیر است تصریح کرد: چین نسبت به آینده، خوش بینی محتاطانه خود را حفظ خواهد کرد.

اظهارات لیوخه در حالی است که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از روز جمعه پس از آنکه آمریکا و چین نتوانستند در مذاکرات سطح بالای دو روزه خود به توافق برسند، تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلار کالای وارداتی چین به آمریکا را از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش داد.

ترامپ همچنین به مقام های ذیربط دستور داده است که روند افزایش تعرفه ها بر تمام کالاهای باقیمانده وارداتی از چین به ارزش حدود ۳۰۰ میلیارد دلار را آغاز کنند.

صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود برای دومین بار متوالی از سال گذشته میلادی، نرخ رشد پیش بینی شده برای اقتصاد جهانی را کاهش داده است و از ۳.۷ درصد در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ به ۳.۵ درصد در سال جدید رسانده است.

برونو لو مر، وزیر دارایی فرانسه نیز از چین و آمریکا خواسته است از تنش زایی بیشتر خودداری کنند. لو مر با بیان این که در نظام نوین اقتصادی جهان باید به سمت چند جانبه گرایی حرکت کرد افزود: از همه طرف‌ها درخواست می کنیم تصمیمی نگیرند که به رشد اقتصادی جهانی در ماه های آینده صدمه بزند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

چین آمار مازاد تجاری با ایالات متحده را بر خلاف پیش‌بینی‌ها منتشر کرد

چین آمار مازاد تجاری با ایالات متحده را بر خلاف پیش‌بینی‌ها منتشر کرد

پکن طی روز جاری آمار رسمی خود را منتشر کرد که نشان داد در سال ...