خانه » اخبار جهان » ادامه حمایت مسکو از فعالیت‌ هسته ای بوشهر و غنی سازی اورانیوم در فردو
ادامه حمایت مسکو از فعالیت‌ هسته ای بوشهر و غنی سازی اورانیوم در فردو
ادامه حمایت مسکو از فعالیت‌ هسته ای بوشهر و غنی سازی اورانیوم در فردو

ادامه حمایت مسکو از فعالیت‌ هسته ای بوشهر و غنی سازی اورانیوم در فردو

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای ضمن اشاره به ادامه حمایت مسکو از فعالیت‌ هسته ای بوشهر و کارخانه غنی سازی اورانیوم در فردو، از سایر کشورها خواست روابط تجاری با ایران را قطع نکنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه ضمن اشاره به تصمیم ایران برای کاهش تعهدات خود در قبال برجام اعلام کرد: مسکو به حمایت از توسعه نیروگاه هسته ای بوشهر و کارخانه غنی سازی اورانیوم در فردو ادامه خواهد داد.

در این بیانیه همچنین گفته شده است که همکاری‌ مسکو و تهران به منطور توسعه برخی نیروگاه های هسته ای در ایران ادامه دارد و حمایت روسیه از فعالیت های ایران برای توسعه نیروگاه هسته ای بوشهر و کارخانه غنی سازی اورانیوم در فردو ادامه خواهد یافت.

ادامه حمایت مسکو از فعالیت‌ هسته ای بوشهر

آمریکا سال گذشته با خروج از برجام، علاوه بر نقض تصمیم سازمان ملل متحد، علیه این کشور تحریم‌های یکجانبه اعمال کرده است. آمریکا بر سایر کشورها فشار وارد کرده تا از برقراری روابط عادی اقتصادی با ایران امتناع کنند. این اقدامات ایالات متحده محکوم است.

تهران ظرف این مدت زمانی نتوانست از مزایای اقتصادی در چارچوب برجام بهره‌مند شود. همه کشورهای طرف برجام را فرا می خوانیم تا مسئولیت‌ های خود در قبال این توافق بپدیرند. ایران را نیز به امتناع از کاهش تعهدات خود در قبال برجام دعوت می کنیم.

کشورها نباید روابط اقتصادی خود با ایران به ویژه در زمینه انرژی را محدود کنند. ساز و کار مالی ویژه موسوم به اینستکس باید به سرعت اجرا شود. تمام کشورها از جمله روسیه که با ایران روابط تجاری برقراری می کنند، خواهند توانست از مزایای این سیستم بهره ببرند.

اروپا و سایر طرف های برجام باید متوجه این نکته مهم و اساسی باشند که برای جمهوری اسلامی، دولت و ملت ایران، پذیرفتنی نیست که در یک توافق بین المللی، از یک سو تنها طرف صد درصد متعهد و پایبند به تکالیف خود باشند و از سوی دیگر از حقوق و منافع طبیعی آن توافق محروم شوند و همزمان، شاهد افزایش و تنوع فشارها بر مردم کشورمان باشند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دیدار دیپلمات های چند کشور اروپایی با مقام های ایران

دیدار دیپلمات های چند کشور اروپایی با مقام های ایران

بر اساس اعلام برخی منابع از خبری، دیپلمات های چند کشور اروپایی امروز سه شنبه ...