خانه » بازرگانی » شرکت بازرگانی دولتی ایران از تأمین و توزیع کالاهای اساسی خبر داد
شرکت بازرگانی دولتی ایران از تأمین و توزیع کالاهای اساسی خبر داد
شرکت بازرگانی دولتی ایران از تأمین و توزیع کالاهای اساسی خبر داد

شرکت بازرگانی دولتی ایران از تأمین و توزیع کالاهای اساسی خبر داد

حنان معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از تأمین و توزیع ۳۰ هزار تن برنج هندی ۱۱۲۱، ۳۰ هزار تن روغن و۳۰ هزار تن شکر در آستانه ماه مبارک رمضان از طریق شبکه های توزیع و فروش اطلاع داده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حسن حنان در گفتگو با رادیو ایران اعلام کرد: طبق روال هر ساله در آستانه ماه مبارک رمضان اقلام پرمصرف و کالاهای اساسی در قالب طرح ضیافت برای توزیع به استان ها اختصاص می یابد و امسال نیز ۳۰ هزار تن برنج وارداتی هندی ۱۱۲۱ تحت این عنوان با در نظر گرفتن جمعیت اختصاص یافته تا از طریق شبکه های تعیین شده و با قیمت های مشخص در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: در قالب طرح ضیافت برای ماه مبارک رمضان، با کارخانجات هماهنگ شده تا ۳۰ هزار تن روغن نیز با نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان توزیع شود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: ۳۰ هزار تن شکر نیز با قیمت هر کیلوگرم ۳۰ هزار ریال تحویل از در کارخانجات، با قیمت ۳۴ هزار ریال در فروشگاه های توزیع و تعاونی ها در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

شرکت بازرگانی دولتی ایران متولی تأمین و توزیع ۴ قلم کالای اساسی

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران خاطر نشان ساخت: شرکت بازرگانی دولتی ایران متولی تأمین و توزیع ۴ قلم کالای اساسی می باشد و نظارت بر نحوه توزیع قیمت بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است که ساز و کارهای لازم در این خصوص پیش بینی می شود و نظارت‌ها امسال پررنگ تر خواهد بود.

وی در انتها اظهار داشت: در مجموع تلاش بر آن است تا کالاهایی که تأمین می شود به دست مصرف کنندگان برسد؛ اما برخی مواقع در آستانه مناسبت هایی از جمله ماه مبارک رمضان به دلیل تقاضای بیشتر به بازار شوک وارد شده که موقت و گذرا است و اوضاع به حالت عادی بر می گردد.

معاون دادستان در دادسرای انقلاب مشهد نیز از راه اندازی سامانه‌ الکترونیکی برای برطرف شدن مشکلات موجود در توزیع برخی کالاهای اساسی خبر داد.

سلطانی امروز در تشریح طرح ضیافت ماه مبارک رمضان در اتاق اصناف مشهد، اظهار کرد: حضور دادسرا، دادستانی و دادستانی کل کشور در حوزه عرضه مایحتاج عمومی به سبب ضرورتی بود که در کشور احساس شد و این نظارت طبق بخشنامه های دادستانی کل کشور به مرحله نظارت مستقیم رسید که ماهیانه کمیته های نظارت بر عرضه مایحتاج عمومی را با ریاست دادستانی مشهد و مدیرکل تعزیرات برگزار می‌کنیم.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*