خانه » سایر » زکات جمع آوری شده در سال ۹۷ در تهران و تخصیص آن به نیازمندان
زکات جمع آوری شده در سال 97 در تهران و تخصیص آن به نیازمندان
زکات جمع آوری شده در سال ۹۷ در تهران و تخصیص آن به نیازمندان

زکات جمع آوری شده در سال ۹۷ در تهران و تخصیص آن به نیازمندان

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان تهران ضمن بیان این مهم که سال گذشته ۲۵ هزار نفر از نیازمندان از زکات جمع آوری شده بهره مند شدند، بیان کرد: کشاورزان استان در سال گذشته ۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حجت الاسلام سید جواد موسوی  به زکات جمع آوری شده در استان تهران اشاره کرد و اظهار داشت: زکات جمع آوری شده شامل زکات فطره، واجب و مستحب می باشد که در سرفصل های مشخص هزینه شده است. همچنین کمک هزینه خرید جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، آزادی زندانیان، احداث، تعمیر و بازسازی مسکن و معیشت از مهمترین سرفصل‌های هزینه کرد زکات بود.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان تهران در ادامه توضیح داد: گندم، جو، خرما، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا، نقره و مسکوک اقلامی هستند که زکات به آن ها تعلق می گیرد که در استان تهران زکات پرداختی شامل گندم، جو، کشمش، گوسفند، مال التجاره و زکات مستحبی می باشد.

زکات جمع آوری شده در سال ۹۷

موسوی همچنین ضمن تاکید بر اینکه بر اساس آیات قرآن اولویت پرداخت زکات برای کمک به نیازمندان می باشد، افزود: ۸۰ درصد از زکات جمع آوری شده برای امور نیازمندان و ۲۰ درصد به پروژه های عام المنفعه اختصاص یافت.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان تهران به پروژه های عمرانی عام المنفعه که از محل زکات انجام شده است نیز اشاره کرد و افزود: ۱۹ پروژه از جمله تعمیر و مرمت ۱۴ مسجد، دو مورد بازسازی خانه عالم و سه مورد پروژه های عام المنفعه روستایی از محل زکات صورت گرفته است.

موسوی همچنین اظهار داشت: ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از زکات جمع آوری شده به محرومان و یک میلیارد و ۹۵۰ هزار تومان به پروژه های عام المنفعه اختصاص یافته است.

وی در انتها ضمن بیان اینکه بیشترین زکات پرداختی مربوط به زکات مال التجاره بوده است، افزود: دو میلیارد تومان از زکات پرداختی، زکات مستحبی بوده است.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد خمینی (ره) ضمن اشاره به اینکه در سال ۹۷ حدود ۴۵۰ میلیارد تومان زکات در کل کشور جمع آوری شده است، گفته بود: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته  است.

محمد سرابیشی در نشست خبری اسفندماه سال گذشته کمیته امداد درباره زکات های پرداخت شده به کمیته اظهار کرد: بر اساس تعهد سال ۹۷ مصوبه شورای عالی زکات کشور قرار بود طی امسال ۴۰۰ میلیارد تومان زکات جمع آوری شود که خوشبختانه تا کنون در کل کشور ۴۵۰ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*