خانه » بانک و بیمه » رئیس قوه قضاییه بیان کرد حفظ ارزش پول ملی از مهمترین حقوق عامه
رئیس قوه قضاییه بیان کرد حفظ ارزش پول ملی از مهمترین حقوق عامه
رئیس قوه قضاییه بیان کرد حفظ ارزش پول ملی از مهمترین حقوق عامه

رئیس قوه قضاییه بیان کرد حفظ ارزش پول ملی از مهمترین حقوق عامه

رئیس قوه قضاییه ضمن بیان این مطلب که امروز حفظ ارزش پول ملی از مهمترین حقوق عامه است، بر ضرورت سوق دادن نقدینگی کشور به سمت تولید تاکید کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از مدیران عالی بانک های کشور، با تبریک ایام ماه معظم شعبان، از تلاش های همه کسانی که در حوزه مسائل اقتصادی، پولی و بانکی از جمله در کمک به پروژه ها، حل مشکلات سیل زدگان و پرداخت تسهیلات ازدواج خدمات ارزشمندی ارائه می کنند قدردانی و تصریح کرد: امروز در کشور با چند موضوع مواجه هستیم که همگی بر آن اتفاق نظر داریم و اختلافی در آن به چشم نمی خورد.

رئیسی در ادامه افزود: موضوع اول، وظیفه ای است که همه دستگاه ها در زمینه رونق تولید دارند، زیرا معتقدیم راه برون رفت از مشکلات دشمن ساخته نظیر تحریم ها و تهدیدها، تمرکز بر رونق تولید و اشتغال زایی است که مقام معم رهبری (مدظله العالی) نیز با درایت و هوشمندی، امسال را به نام رونق تولید نامگذاری کردند تا به این ترتیب تمام جهت گیری ها، تصمیم سازی‌ها و تصمیم گیری‌ها بر مبنای این امر مهم باشد.

وی سوق دادن حجم بالای نقدینگی در کشور به سمت تولید را دومین نکته مورد اتفاق همگان دانست و توضیح داد: هر چه تسهیلات به سمت تولید برود و از فضای دلالی فاصله بگیرد، قطعا بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد.

رئیسی همچنین اظهار داشت: سومین موضوع، مبارزه با فساد می باشد که به عقیده ما هیچ جناح، جریان یا فرد خاصی نمی شناسد، زیرا فساد در هر جا رخنه کند، امنیت اقتصادی به خطر می افتد.

رئیس قوه قضاییه در دیدار با روسای بانکی

رئیس قوه قضاییه ضمن بیان اینکه اقدامات نظام بانکی نباید به نحوی باشد که کارآفرین و سرمایه گذار از کارآفرینی و سرمایه گذاری خود در کشور پشیمان شود، بر ضرورت اعتبارسنجی دقیق افراد متقاضی تسهیلات و وثایق آنها، حمایت از سرمایه گذاری سالم و تقویت نظارت های درون سازمانی بانک ها برای جلوگیری از فساد تاکید کرد.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی همچنین حفظ ارزش پول ملی را از حقوق مهم عامه برشمرده و افزود: همه در این زمینه وظیفه داریم، با گذشت ۱۸ سال از صدور فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با فساد، این پیام همچنان زنده است و باید نصب العین مسئولان هر سه قوه قرار گیرد.

رئیسی با بیان اینکه نظام پولی و بانکی امروز در خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی حضور دارند، بر ضرورت کار جهادی برای حل مشکلات و رفع تهدیدها تاکید کرده و بیان داشت: مجموعه دستگاه قضایی از مدیران شجاع، خطرپذیر و سالم که در جهت رشد خلاقیت ها، کارآفرینی و جلوگیری از تعطیلی و بیکاری مراکز تولیدی گام برمی‌دارند، تمام قد حمایت می کند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از اولین سفر حجت الاسلام ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت به استان سیستان و بلوچستان خبرداده و اظهار کرد: رئیس قوه قضائیه، استان سیستان و بلوچستان را به عنوان اولین استان برای سفر رسمی انتخاب کرده اند که نشانه توجه و اهمیت ایشان به استان است که قطعاً ثمرات بسیار خوبی برای استان به همراه خواهد داشت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اقتصادمقاومتی از محورهاى مهم مقام معظم رهبرى و از نیازهاى کشور

اقتصادمقاومتی از محورهاى مهم مقام معظم رهبرى و از نیازهاى کشور

به اعتقاد دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اقتصاد مقاومتى یکى از مهم‌ترین نیازهاى کشور است ...