خانه » عمومی اقتصاد » نصب پایانه فروشگاهی یا دستگاه پوز برای پزشکان اجباری می ‌شود
نصب پایانه فروشگاهی یا دستگاه پوز برای پزشکان اجباری می ‌شود
نصب پایانه فروشگاهی یا دستگاه پوز برای پزشکان اجباری می ‌شود

نصب پایانه فروشگاهی یا دستگاه پوز برای پزشکان اجباری می ‌شود

با دستور دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد تمامی پزشکان ، دندان پزشکان، پیراپزشکان ، داروسازان و افرادی که مجوز فعالیت آنها از سوی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی صادر شده است ملزم به نصب پایانه فروشگاهی یا دستگاه پوز (کارت خوان) شدند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، مهرداد کرمی در نامه ای به رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرده است: بر اساس بند ی تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ تمامی این افراد مکلف به نصب پایانه فروشگاهی در چهارچوب آیین نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات و الحاقات بعدی ان از ابتدای سال جاری ملزم به استفاده از این پایانه های فروشگاهی هستند.

دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد همچنین تصریح کرده است: تمامی پزشکان ، پیراپزشکان و داروسازان و افرادی که مجوز فعالیت آنها از سوی سازمان نظام پزشکی صادر شده باید اقدام به نصب دستگاه پوز(کارتخوان) کنند.

نصب پایانه فروشگاهی در مطب پزشکان

وی اجرای این قانون را از اوایل سال جاری لازم الاجرا دانسته و تاکید کرده است پزشکانی که نسبت به نصب دستگاه پوز(کارتخوان) اقدام نکنند در اسرع وقت مطب انان پلمپ خواهد شد.

کرمی ملزم شدن پزشکان به استفاده از پایانه های فروشگاهی یا همان دستگاه پوز(کارت‌خوان) در مطب از یک سو سبب سهولت پرداخت هزینه‌های درمانی و از سوی دیگر موجب ایجاد شفافیت در درآمد پزشکان و همچنین دریافت مالیات متناسب با درآمد و عدالت می شود.

نایب‌رییس اول شورای‌عالی نظام پزشکی در دی ماه سال گذشته ضمن اشاره به دو مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره الزام پزشکان به نصب پایانه های فروشگاهی و کسر ۱۰ درصد از حق الزحمه آنها از سوی مراکز درمانی به عنوان مالیات، گفته بود: معتقدیم که جامعه پزشکی قطعا باید مالیات پرداخت کند، اما باید شرایط پرداخت مالیات عدلانه باشد.

دکتر عزت‌الله گل‌علی‌زاده همچنین ضمن اشاره به دو مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای‌اسلامی درباره مالیات پزشکان، گفته بود: متاسفانه نگاهی که در حال حاضر به ویژه در بین برخی مسئولین و نمایندگان مجلس، وجود دارد به نوعی جو ضد پزشک را ایجاد کرده است؛ در حالیکه این تصویر از پزشکان درست نیست.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور

عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور

حمید چیتچیان وزیر نیرو، ضمن اعلام این مطلب که تقریبا از پیک اصلی مصرف آب ...