خانه » اخبار جهان » دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و رکورد عجیب ادعاهای نادرست وی
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و رکورد عجیب ادعاهای نادرست وی
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و رکورد عجیب ادعاهای نادرست وی

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و رکورد عجیب ادعاهای نادرست وی

یک روزنامه آمریکایی در گزارش اخیر خود درباره ارزیابی اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا این کشور با استفاده از یک سامانه حقیقت یاب، خبر داد که وی تاکنون ۱۰ هزار و ۱۱۱ ادعای دروغ و نادرست مطرح کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، یک رسانه آمریکایی گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور در ۶۰۱ روز اخیر بیش از پنج هزار ادعای نادرست و دروغ مطرح کرده و به طور متوسط هر روز هشت ادعای نادرست و دروغ گفته است.

واشنگتن پُست بعد از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ در واکنش به ادعاهای نادرست و دروغ گویی‌های مکرر وی در مسائل داخلی و خارجی یک صفحه ویژه با عنوان ارزیابی کننده حقیقت (Fact Checker) به شفاف سازی درباره این ادعاها و دروغ‌ ها پرداخته است.

در آخرین گزارش این روزنامه آمریکایی گفته شده است: رئیس‌جمهور (آمریکا) ۲۶ آوریل (ششم اردیبهشت) از رکورد ۱۰۰۰۰ (ادعای نادرست و دروغ) عبور کرد و در یک دوره هفت ماهه، به طور متوسط روزانه حدود ۲۳ ادعا مطرح کرده است، این دوره شامل بسیاری از تجمعات انتخاباتی او قبل از انتخابات میان دوره‌ای کنگره، تعطیلی دولت فدرال در نتیجه وعده او برای ایجاد دیوار مرزی و انتشار گزارش بازپرس ویژه درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری می‌شود.

بر اساس این گزارش ترامپ در ۱۰۰ روز ابتدایی ریاست جمهوری خود به طور متوسط کمتر از ۵ ادعای غلط و دروغ در هر روز گفت اما با گذشت زمان، میزان دروغ ها و ادعای نادرست او افزایش پیدا کرده است.

 واشنگتن پست همچنین توضیح داد: با احتساب تجمع رئیس‌جمهور در گرین بی(Green Bay)  ویسکانسین تا ۲۷ آوریل (هفتم اردیبهشت)، او طی ۸۲۸ روز ریاست جمهوری خود ۱۰۱۱۱ ادعای دروغ و نادرست مطرح کرد. در روزهای اخیر، رئیس‌جمهور به سرعت بر دامنه ادعاهایش افزوده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و دروغ هایش

این رسانه همچنین ضمن اشاره به مصاحبه ۴۵ دقیقه‌ای ۴ روز قبل ترامپ با شان هانیتی مجری مطرح فاکس نیوز خبر داد، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در این مصاحبه ۴۵ ادعای نادرست و دروغ مطرح کرد.

واشنگتن پست خبر داد، ترامپ به ترتیب در جریان گفت‌و‌گوی هشت دقیقه‌ای ۲۶ آوریل با خبرنگاران در کاخ سفید، سخنرانی در انجمن ملی سلاح آمریکا، مصاحبه ۱۹ دقیقه‌ای با شبکه رادیویی لوین و تجمع انتخاباتی ۲۷ آوریل ۸، ۲۴، ۱۷ و ۶۱  ادعای نادرست و دروغ مطرح کرد. ترامپ همچنین طی سه روز ۲۵ تا ۲۷ آوریل با انتشار مطالب در صفحه توییتر خود ۱۷۱ ادعای نادرست و گمراه کننده مطرح کرده است.

واشنگتن پُست با ارزیابی ادعاها و دروغ های رئیس‌جمهور آمریکا گزارش داد، ۲۰ درصد از این ادعاها به مسائل به مهاجرت مربوط بودند. مبالغه گویی درباره حجم کسری تجاری آمریکا با ژاپن، چین و اتحادیه اروپا، تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا از جمله ادعاهایی است که این روزنامه آنها را در زمره ادعاهای دروغ و نادرست ترامپ قرار داده است.

وزیر خارجه کوبا نیز گفته است: سیاست سختگیرانه واشنگتن برای صدور ویزا به روابط خانوادگی آسیب می رساند.

برونو رودریگز، وزیر خارجه کوبا اعلام کرد که این سیاست های آمریکا سفر شهروندان کوبایی به آمریکا و از آمریکا را دچار مشکل می کند و به روابط خانوادگی کوبایی ها آسیب می‌رساند.

وی در توئیتی عنوان کرد: سیاست دولت آمریکا علیه کوبا به روابط خانوادگی کوبایی ها، که نه فقط شهروند ما بلکه ساکن آمریکا هستند و خانواده هایشان و خود آمریکایی ها آسیب می رساند.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

کارمندان بیکار شده و بدون دستمزد دولت آمریکا وام بگیرند

کارمندان بیکار شده و بدون دستمزد دولت آمریکا وام بگیرند

ویلبور راس، وزیر تجارت آمریکا به کارمندان بیکار شده و بدون دستمزد دولت که با ...