خانه » اخبار جهان » رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از عربستان علیرغم مخالفت‌های شدید
رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از عربستان علیرغم مخالفت‌های شدید
رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از عربستان علیرغم مخالفت‌های شدید

رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از عربستان علیرغم مخالفت‌های شدید

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: ببینید، عربستان، به عنوان یک کشور بسیار ثروتمند، ما از آن دفاع می کنیم، ما به عربستان سوبسید می دهیم.

ترامپ در ادامه گفت: آنها چیزی جز پول نقد ندارند، درست است؟ اما به آنها سوبسید می دهیم. و آنها از ما خیلی چیزها می خرند، آنها ۴۵۰ میلیارد دلار از ما خرید کرده اند. می‌دانید، افرادی هستند که می خواهند با عربستان قطع رابطه شود. آنها ۴۵۰ میلیارد دلار از ما خرید کردند. من نمی خواهم آنها را از دست بدهم! از جنبه نظامی، ما به عربستان سوبسید می دهیم.

به گزارش دیلی کالر، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی که در جمع حامیانش در ویسکانسین ابراز کرد، همچنین اعلام کرد: من به پادشاه عربستان زنگ زدم. من پادشاه را دوست دارم. من گفتم، پادشاه، ما بابت دفاع از شما، در حال ضرر کردن هستیم و شما پول زیادی دارید. این حقیقت دارد. اما او گفت خوب چرا شما باید با من تماس بگیرید، هیچکس تا پیش از این چنین تماسی نداشته است. من گفتم دلیلش این است که آنها احمق بودند! خوب ما در حال کار بر روی توافقی با عربستان هستیم. در بسیاری از جاها، در بسیاری از جاها. من صادقانه به شما می‌گویم، این کار از جمع کردن ۱۱۳.۵۷ میلیون دلار از یک مستأجر در یک محله بد جا در شهر نیویورک آسان‌تر است. و همینطور امن‌تر است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، دولت ترامپ از ماه های قبل که به این مساله اشاره دارد که آنها حامی ثابت قدم دولت عربستان هستند و این امر بیشتر به دلیل سرمایه گذاری عربستان در کمپانی های آمریکایی است.

رئیس جمهوری آمریکا حامی اصلی عربستان

رهبری عربستان پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی تحت نظر و فشار شدید جهانی قرار دارد. ترامپ تاکید کرده که در این مناقشه در کنار این رهبری خارجی (عربستان) ایستاده و در سخن عجیبی گفته که جهان یک محل بسیار خطرناک است.

ترامپ در آن زمان در دفاع از تصمیم اش برای ادامه همکاری با عربستان اعلام کرده بود: اگر ما حماقت بار این قراردادها را کنسل کنیم، روسیه و چین بهره بردار اصلی خواهند بود و بابت به دست آوردن تمامی این تجارت های تازه بسیار خوشحال خواهند شد. این احتمالاً یک هدیه شگفت انگیز مستقیم از سوی آمریکا برای آنها به شمار می‌رود.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز در نوامبر گذشته میلادی بر موضع ایالات متحده تاکید کرده و اعلام کرده بود: عربستان برای تضمین دموکراسی شکننده عراق و حفظ ارتباط بغداد به منافع غرب و نه تهران تلاش می‌کند. ریاض همچنین با همکاری با کشورهای میزبان و همکاری نزدیک با مصر و ایجاد روابط قوی تر با اسرائیل به مدیریت موج مهاجران فراری از جنگ داخلی سوریه کمک می کند.

دونالد ترامپ همچنین رسانه های خبری، دموکراتها و خودی‌ های واشنگتن را از مردم عادی آمریکا جدا دانسته و تاکید کرده است که سیاست های دولتش به نفع رأی دهندگان قشر کارگر در ایالت های شمالی بوده که در تعیین نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ بسیار مؤثر خواهند بود.

ترامپ در یک سخنرانی ۹۰ دقیقه ای در گرین بی همچنین گفته است: هیچ جایی بهتر از این جا در مرکز آمریکا نبود که بخواهم در آن حضور داشته باشم و هیچ کس بهتر از شما وطن پرستان سخت کوش که به پیشرفت کشورمان کمک می‌کنید وجود ندارد که بخواهم در کنارشان باشم.

کد تخفیف

۳ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رئیس جمهور آمریکا بدون متحدانش نمی تواند ایران را به چالش بکشد

رئیس جمهور آمریکا بدون متحدانش نمی تواند ایران را به چالش بکشد

شبکه خبری بلومبرگ در سرمقاله روز جمعه خود به اختلافات بین دونالد ترامپ، رئیس جمهور ...