خانه » اخبار جهان » کاخ سفید معافیت‌های صادراتی نفتی ایران را دیگر تمدید نمی‌کند
کاخ سفید معافیت‌های صادراتی نفتی ایران را دیگر تمدید نمی‌کند
کاخ سفید معافیت‌های صادراتی نفتی ایران را دیگر تمدید نمی‌کند

کاخ سفید معافیت‌های صادراتی نفتی ایران را دیگر تمدید نمی‌کند

کاخ سفید دقایقی قبل از نشست خبری وزیر خارجه آمریکا اطلاع داد که رئیس جمهور تصمیم گرفته است معافیت های نفتی ایران را دیگر تمدید نکند.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، کاخ سفید دقایقی پیش از نشست خبری وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که رئیس جمهور تصمیم گرفته است معافیت های نفتی ایران را تمدید نکند.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا قرار است تا دقایقی دیگر در این زمینه یک نشست خبری با حضور خبرنگاران برگزار نماید. کاخ سفید همچنین اعلام کرده است که دونالد ترامپ تصمیم دارد استثنائات مربوط به کاهش خرید نفت از ایران را که در ماه مه به پایان می رسند (معافیت‌های تحریمی) تمدید نکند.

بر اساس اعلام کاخ سفید هدف از این تصمیم را به صفر رساندن صادرات نفت ایران اعلام کرده تا این کشور به منابع اصلی درآمد خود دست نیابد.

در اطلاعیه جدید کاخ سفید همچنین گفته شده است که ریاض و ابوظبی برای تحرک در این خصوص و اقدامات مرحله ای توافق کردند تا نیاز بازار جهانی نفت را تأمین نمایند.

کاخ سفید و تصمیم آشفته ساز برای بازار نفت

یک شنبه شب روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام آمریکایی نوشته بود که روز دوشنبه صبح به وقت واشنگتن،  وزیر خارجه آمریکا به رسانه ها اعلام خواهد کرد که از روز دوم ماه مه، واشنگتن دیگر هیچ معافیت تحریمی جدیدی به کشورهایی که پیش از این دارای معافیت برای خرید نفت از ایران بودند اعطا نخواهد کرد.

نوامبر سال گذشته، وزارت خارجه آمریکا معافیتهای ۱۸۰ روزه ای را به ۸ کشور خریدار نفت و میعانات ایران ارائه کرده بود تا در این فاصله به دنبال منابع جایگزین غیر از نفت ایران باشند. این مهلت در حال به پایان رسیدن می باشد و دوم مه ۲۰۱۹ تمام خواهد شد.

واشنگتن پست همچنین گفته بود که پایان دادن به معافیت های تحریمی علیه ایران باعث پیچیده شدن بازار جهانی نفت خواهد شد چرا که بازارهای جهانی منتظر اعلام تصمیم ترامپ در زمینه تمدید یا عدم تمدید معافیت ها می باشند.

موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز ضمن اشاره به اقدام اخیر آمریکا در زمینه تحریم های نفتی گفت: با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم های مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

گروه اقدام علیه ایران در به صفر رساندن صادرات نفتی ایران موفق نبود

گروه اقدام علیه ایران در به صفر رساندن صادرات نفتی ایران موفق نبود

رئیس گروه اقدام علیه ایران با اشاره به شکست طرح آمریکا در به صفر رساندن ...