خانه » بازرگانی » سقف قیمتی شش ماهه نفت در واکنش به داده های اقتصادی چین
سقف قیمتی شش ماهه نفت در واکنش به داده های اقتصادی چین
سقف قیمتی شش ماهه نفت در واکنش به داده های اقتصادی چین

سقف قیمتی شش ماهه نفت در واکنش به داده های اقتصادی چین

در حالی امروز بازارهای جهانی نفت آغاز به کار کردند که نفت برنت در واکنش به داده های اقتصادی چین و گزارش هفتگی API در خصوص کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا به سقف قیمتی شش ماه اخیر خود نزدیک شد.

به گزارش ای آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین در سومین روز معاملاتی هفته جاری، با انتشار اخبار مثبتی از اقتصادی چین و همچنین  گزارش هفتگی  API، قیمت های جهانی نفت دستخوش تغییرات مثبت قابل توجه شد.

هر بشکه نفت برنت امروز با شکستن مقاومت ۷۲ دلار توانست جایگاه خود را در قیمت ۷۲ دلار و ۲ سنت تثبیت نماید که بالاترین رقم از ۸ نوامبر ۲۰۱۸ به شمار می رود. هر بشکه نفت وست تگزاس نیز با رشد ۴۴ سنتی به ۶۴ دلار و ۴۹ سنت افزایش یافت.

انتشار داده های مثبت از اقتصاد چین و همچنین به دنبال بروز نشانه هایی از افزایش تقاضا برای نفت در این کشور سبب شتاب گرفتن افزایش قیمت کامودیتی ها در دنیا شده است. از این رو سایر مواد اولیه از جمله سرب و روی و مس نیز رشد قیمت قابل توجهی را داشتند.

سقف قیمتی نفت شکسته می‌شود؟

گزارش موسسه فرآورده‌های نفتی آمریکا نیز نشان دهنده آن است که ذخایر این کشور به طور غیر منتظره‌ای کاهش پیدا کرده و در حال حاضر تمرکز اصلی سرمایه گذاران بازار نفت خام به گزارش‌های رسمی ذخایر نفتی آمریکاست که توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) منتشر می شود.

کاهش ذخایر نفت خام به معنی افزایش تقاضا یا کاهش عرضه اسمی باشدت که درهرصورت موجب افزایش قیمت نفت خواهد شد.به عقیده کارشناسان تلاش های آمریکا برای تشدید تحریم های ایران و ونزوئلاسیگنالی از اختلال در عرضه نفت را صادر کرده است.

همچنین پیش بینی های موسسات مالی دنیا از قیمت های بالای نفت، بر ترس متقاضیان این ماده اولیه افزوده است. لازم به ذکر است که بر اساس گزارش جدید بانک آمریکا مریل لینچ با توجه به شرایط کنونی، احتمال بالا رفتن قیمت نفت طی سال جاری تا رسیدن به بشکه ای ۱۰۰ دلار بسیار افزایش یافته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده است که صادرات نفت خام آمریکا، در سال ۲۰۲۰ میلادی به روزانه حدود ۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. آمریکا تمایل دارد در سال ٢٠٢۴، صادرات نفتش را به ویژه از منطقه تگزاس به بیش از ٨ / ۵ میلیون بشکه در روز برساند و پس از عربستان در رده دوم بزرگترین صادرکننده نفت جهان قرار گیرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

روند افزایش قیمت های جهانی نفت با کاهش ناگهانی روبرو شد

روند افزایش قیمت های جهانی نفت با کاهش ناگهانی روبرو شد

قیمت جهانی نفت پس از انتشار توییت ترامپ و ابراز نارضایتی وی از روند افزایش ...