خانه » بانک و بیمه » ثبت نام بیمه بیکاری برای قطع همکاری کنندگان با کافرما تا آخر فروردین
ثبت نام بیمه بیکاری برای قطع همکاری کنندگان با کافرما تا آخر فروردین
ثبت نام بیمه بیکاری برای قطع همکاری کنندگان با کافرما تا آخر فروردین

ثبت نام بیمه بیکاری برای قطع همکاری کنندگان با کافرما تا آخر فروردین

کارگرانی که در تاریخ ۱۳۹۷.۱۲.۲۹ با کارفرمای خود قطع همکاری کرده اند، تا شنبه ۳۱ فروردین برای ثبت نام بیمه بیکاری اقدام کنند.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، کارگران و کارکنانی که در تاریخ ۱۳۹۷٫۱۲٫۲۹ با کارفرمای خود قطع همکاری کرده اند و قرارداد آنها در پایان سال ۹۷ تمدید نشده است، فقط تا روز شنبه ۳۱ فروردین ماه فرصت دارند که جهت تشکیل پرونده بیمه بیکاری، به دفاتر بیمه بیکاری سراسر کشور مراجعه نمایند .

همچنین با توجه به اینکه اغلب ادارات کار و دفاتر بیمه بیکاری سراسر کشور در روزهای پنجشنبه تعطیل می باشند، بیکاران ثبت نام بیمه بیکاری و تشکیل پرونده بیمه بیکاری خود را به روز شنبه موکول نکنند و ظرف امروز ( چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه ) نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند.

کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار نیز درباره مهلت کارگران برای دریافت بیمه بیکاری اعلام کرد: در سال گذشته حدود ۳۰ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری به مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی، بازآموزی و تجدید مهارت معرفی شده اند و  در ۹ ماهه سال جاری، حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر به مراکز فنی و حرفه ای معرفی شدند.

 وی در ادامه افزود: مقرری بیمه بیکاری برای کارگران مشمول از روز اول بیکاری قابل پرداخت می باشد، کارگران مکلف هستند ظرف ۳۰ روز از تاریخ بیکاری ضمن اعلام مراتب بیکاری به واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آمادگی خود را برای اشتغال تخصصی و یا مشابه آن اعلام کنند.

یاوری بیان کرد: کارگران مجرد، مشمول بیمه بیکاری حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳۶ ماه و کارگران متأهل و متکفل حداقل ۱۲ ماه و حداکثر۵۰ ماه به نسبت سابقه کاری می توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده نمایند.

ثبت نام بیمه بیکاری تا ۳۱ فروردین

وی در ادامه بیان داشت: ایام مقرری بیمه بیکاری جز سابقه بیمه ای قابل قبول برای بازنشستگی کارگران محسوب می شود و برای تعادل بخشی به منابع و مصارف بیمه بیکاری و افزایش پوشش مقرری بگیران بیمه بیکاری، کارگاه های مشترک بین ادارات کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی و شرکای اجتماعی، شکل گرفته و به جدیت این موضوع را پیگیری می کنند.

یاوری توضیح داد: کارآفرینان و کارفرمایان در تمامی واحدهای تولیدی، صنفی، خدماتی و کشاورزی، برای بهره مندی نیروی کار خود از مزایای قانونی نسبت به بیمه کردن کارگران اقدام نمایند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار در انتها ضمن اشاره به  پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری خاطر نشان کرد: پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری در اولویت وظایف قانونی دست‌اندرکاران اجرای قانون بیمه بیکاری قرار دارد و در سال گذشته حدود ۱۶ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری، بازگشت به اشتغال داشته اند.

شریعتمداری نیز اوایل سال جاری تخصیص وام و تسهیلات ویژه به سیل زدگان، تعاونی‌ها، بنگاه های خرد و متوسط و بازنشستگان در مناطق آسیب دیده از سیل را از اقدامات این وزارتخانه در حادثه سیل برشمرد و یادآورشده بود: در زمینه مالی، با کمک صندوق ضمانت سرمایه گذاری و بانک توسعه تعاون و بانک رفاه تسهیلات هدفمند برای تعاونی ها و شهرک های صنعتی آسیب دیده در نظر گرفته شده است. در همین راستا ۳۵۰۰ فقره وام قرض الحسنه فوری به آسیب دیدگان سیل در استان های مازندران و گلستان تخصیص یافته است و خسارت دیدگان تحت پوشش سازمان بهزیستی نیز وام بلاعوض دریافت می‌کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دفاتر اعزام نیرو به خارج در کشورهای استرالیا، عمان، ترکیه و تاجیسکتان

دفاتر اعزام نیرو به خارج در کشورهای استرالیا، عمان، ترکیه و تاجیسکتان

طبق اظهارات مدیر کل دفتر هدایت نیرو و کاریابی ها درباره اعزام نیروی کار به ...