خانه » صنعت و معدن » رفع مشکلات بنگاه ها در استان های سیل زده اولویت وزرات صمت
رفع مشکلات بنگاه ها در استان های سیل زده اولویت وزرات صمت
رفع مشکلات بنگاه ها در استان های سیل زده اولویت وزرات صمت

رفع مشکلات بنگاه ها در استان های سیل زده اولویت وزرات صمت

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: بررسی وضعیت تولید، زیرساخت ها (نظیر شهرک های صنعتی) و رفع مشکلات بنگاه ها در استان های سیل زده در اولویت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، فرشاد مقیمی در نخستین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۹۸ بیان کرد: شفاف سازی و اطلاع رسانی قوانین، مصوبه ها و مقررات حوزه تولید برای آگاهی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی یکی از برنامه های این ستاد به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: امسال به عنوان رونق تولید نامگذاری شده است و ایجاد هماهنگی، هم افزایی و وحدت رویه بین دستگاه های ملی به منظور هدایت و انسجام تصمیم ‌گیری در حوزه تولید بسیار حائز اهمیت است.

مقیمی حل و فصل مشکلات بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ در کارگروه های استانی با تفویض اختیارات دستگاه های ملی به سازمان های استانی را از دیگر برنامه های این ستاد دانست.

رفع مشکلات بنگاه ها

به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، ، این ستاد در تلاش است تا از همه ظرفیت های قانونی و مقرراتی موجود استفاده کرده و به منظور بهبود وضعیت تولید کشور عملیاتی کردن آنها مانند احکام مرتبط در قانون بودجه ۹۸، قانون حداکثر استفاده از توانمندی های ساخت داخل، قانون رفع موانع تولید، قانون بهبود فضای کسب و کار و غیره تسریع شود.

لازم به توضیح است که حمایت از خودکفایی و توانمندسازی همه بخش های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی می باشد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تصمیم دولت برای ممنوعیت واردات یک هزار و ۳۳۹ قلم کالا آثار مستقیم بر رونق تولید می گذارد و با این اقدام ظرفیتی به ارزش چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در بازارهای داخلی برای عرضه محصولات داخلی ایجاد شد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر راه صادرات را باز بگذاریم، موجب رونق تولید شدیم و این راهی است که تمام کشورهای موفق در طول دهه های گذشته طی کردند. کشورها برای صادرات، تولید کرده و با هدف صادرات، تولید خود را شکل می دهند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دو بند مغایر سیاست های کلی کشور در لایحه بودجه سال 1398

دو بند مغایر سیاست های کلی کشور در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸

اعضای هیات عالی نظارت پس از ارائه گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه و استماع نظرات نمایندگان ...