خانه » اخبار جهان » پیش بینی رشد اقتصادی آلمان به علت افزایش ریسک‌ها کاهش یافت
پیش بینی رشد اقتصادی آلمان به علت افزایش ریسک‌ها کاهش یافت
پیش بینی رشد اقتصادی آلمان به علت افزایش ریسک‌ها کاهش یافت

پیش بینی رشد اقتصادی آلمان به علت افزایش ریسک‌ها کاهش یافت

به دنبال افزایش رکود بخش تولید یک منبع آگاه در دولت آلمان اعلام کرد: نرخ پیش بینی رشد اقتصادی سال ۲۰۱۹ این کشور نصف خواهد شد.

به گزارش رویترز، به دنبال افزایش رکود بخش تولید پیش بینی رشد اقتصادی بزرگترین اقتصاد اروپایی بیش از پیش تحت تأثیر قرار گرفت. یک منبع آگاه در دولت آلمان به رویترز گفته است در روزهای پیش رو، دولت این کشور در گزارشی جدید از چشم‌ نداز اقتصادی این کشور به کاهش بیشتر رشد اقتصادی اذعان خواهد کرد.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، ینس وایدمان، رئیس بانک مرکزی آلمان که برای شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به واشنگتن سفر کرده، بیان کرد: به دلیل نامطمئن بودن فعالان اقتصادی از چگونگی برگزیت و کاهش سرمایه گذاری‌ها، رشد اقتصادی آلمان شاهد کاهش شدیدی خواهد بود.

پیش از این بانک مرکزی آلمان نرخ رشد ۱.۶ درصدی را برای امسال پیش بینی کرده بود که این رقم بعداً در گزارشی به ۰.۸ درصد رسید و اکنون صحبت از کاهش مجدد این نرخ به ۰.۵ درصد مطرح شده است. سیاست پولی فعلی آلمان مبتنی بر رویکرد انبساطی است.

پیش بینی رشد اقتصادی آلمان کاهش یافت

دفتر آمار فدرال آلمان نیز در گزارشی اعلام کرده بود رشد تولید ناخالص داخلی آلمان از ۲.۲ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۱.۵ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است که ضعیف ترین نرخ رشد این کشور در پنج سال اخیر به شمار می رود. این نهمین سال متوالی است که رشد اقتصادی آلمان مثبت است.

اولاف شولتسف وزیر دارایی آلمان در کنفرانس خبری مشترکی با وایدمان گفته است: دولت هر کاری از دستش بیاید انجام خواهد داد تا به تقویت مصارف و مخارج خصوصی و دولتی کمک کند و از این طریق رشد اقتصادی تقویت شود.

وی همچنین افزود: دولت در نظر دارد تا از یک لایحه کاهش مالیاتی جدید رونمایی کند که حجم این بسته ۱۰ میلیارد یورو برآورد می شود. شولتس ضمن اشاره به مساله برگزیت و جنگ تجاری جدید بین آمریکا و اتحادیه اروپا گفت که خطر واقعی بر سر راه اقتصاد آلمان مربوط به مسائل سیاسی است.

پیش از این نیز پنج مؤسسه اقتصادی آلمانی در بیانیه ای مشترک با اشاره به ریسک های سیاسی موجود بر سر راه جهان و خطر خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، پیش بینی خود از رشد اقتصادی آلمان در سال ۲۰۱۹ را از ۱.۹ درصد به تنها ۰.۸ درصد تقلیل داده بودند.

این پیش بینی هم جهت با پیش بینی ماه گذشته دولت آلمان بوده که در آن نرخ رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی یک درصد تخمین زده شده بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*