خانه » اخبار جهان » بسته تامین مالی تجاری بعد از روی کار آمدن دولت جدید ونزوئلا
بسته تامین مالی تجاری بعد از روی کار آمدن دولت جدید ونزوئلا
بسته تامین مالی تجاری بعد از روی کار آمدن دولت جدید ونزوئلا

بسته تامین مالی تجاری بعد از روی کار آمدن دولت جدید ونزوئلا

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد: یک گروه از وزیران مالی در حال کار بر روی یک بسته تامین مالی تجاری هستند که می تواند بعد از روی کار آمدن دولت جدید، ونزوئلا را از بحران اقتصادی خارج کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، منوچین در کنفرانس خبری اطلاع داد: این گروه که متشکل از ۲۰ وزیر مالی عموماً غربی است، طی هفته گذشته در واشنگتن دیدار کردند و قرار است روی فراهم کردن کنسرسیومی حدود ۱۰ میلیارد دلار برای تأمین مالی تجاری کار کنند، که قرار است برای دولت جدید و رونق تجارت، فراهم شود.

ونزوئلا وارد یک بحران اقتصادی عمیق شده است که در نتیجه آن با کمبود مواد دارویی و غذایی و تورم فوق العاده سنگین همراه است. میلیون ها نفر از ونزوئلا به کشورهای همسایه فرار کرده اند.

بسته تامین مالی تجاری برای ونزوئلا

تولید ناخالص ملی در این کشور از سال ۲۰۱۴ به بعد هر سال کاهش پیدا کرده است و پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۹ با سقوطی ۲۵ درصدی همراه شود.

درحالی که روسیه و اغلب کشورهای جهان، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیست ونزوئلا، را به عنوان رهبر قانونی این کشور می شناسند، آمریکا و بیش از ۵۰ کشور، که شامل همسایه های بزرگ ونزوئلا هستند، رهبر مخالفان این کشور، خوانگایدائو، را رهبر این کشور می دانند.

همزمان با سفر رهبر مخالفان دولت ونزوئلا به مناطق وقوع قطعی برق اخیر این کشور، نیکولاس مادورو دستور به افزایش یک میلیون نفری اعضای نیروهای شبه نظامی دولتی این کشور را صادر کرده است.

خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا که ماه ژانویه گذشته خود را رییس جمهور ونزوئلا اعلام کرد، از نظامیان وابسته به دولت نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا خواسته تا از وفاداری به او دست بکشند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آمریکا و اکثر کشورهای غربی ریاست جمهوری خودخوانده گوآیدو در ونزوئلا را به رسمیت شناخته اند.

نیروهای مسلح شبه نظامی وابسته به دولت ونزوئلا در سال ۲۰۰۸ با فرمان هوگو چاوز، رییس‌جمهور فقید این کشور تشکیل شد و این نیروها مستقیما به ریاست جمهوری پاسخگو بوده و مکمل نیروهای ارتش و رسمی به شمار می روند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*