خانه » اخبار جهان » مذاکرات با آمریکا به دلیل ناکامی خطر احیای تنش را افزایش داده است
مذاکرات با آمریکا به دلیل ناکامی خطر احیای تنش را افزایش داده است
مذاکرات با آمریکا به دلیل ناکامی خطر احیای تنش را افزایش داده است

مذاکرات با آمریکا به دلیل ناکامی خطر احیای تنش را افزایش داده است

رهبر کره شمالی اعلام کرد ناکامی در مذاکرات با آمریکا خطر احیای تنش را افزایش داده و وی تنها مایل است در صورتی بار دیگر با رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند که ایالات متحده رویکردی مثبت داشته باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گفته است: تا پایان سال جاری میلادی برای آمریکا منتظر می‌ اند تا این کشور تصمیم بگیرد منعطف تر باشد.

کیم جونگ اون در جریان سخنرانی در مجمع عالی خلق کره شمالی همچنین بیان کرد: آنچه برای آمریکا ضرورت دارد، توقف راه کنونی ارزیابی و بودن در کنار ما با یک ارزیابی و محاسبه جدید می باشد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون دو بار در هانوی، ویتنام و نیز سنگاپور دیدار داشتند که این امر نشانه‌ای از حسن نیت است اما دو طرف نتوانستند به توافقی برای لغو تحریم ها و توقف برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی دست یابند.

ترامپ روز پنجشنبه نیز گفته بود که آماده است تا بار دیگر با رهبری کره شمالی دیدار کند اما رهبر کره شمالی در سخنرانی روز جمعه خود اعلام کرد که نتایج حاصل از نشست هانوی و مذاکرات با آمریکا باعث شده تا وی استراتژی ای را که سال گذشته میلادی درباره توافقات بین المللی و گفت‌وگوها با آمریکا داشته، زیر سوال ببرد.

کیم جونگ اون همچنین اظهار کرد: نشست هانوی سوالات زیادی را درباره این مساله به وجود آورده است که آیا اقداماتی که ما در آن و بر اساس تصمیم استراتژیک گرفته ایم، درست است و به ما یک حس احتیاط را درباره این مساله می دهد که آیا آمریکا به واقع در تلاش هست تا روابط دو کشور را بهبود بخشد یا خیر.

مذاکرات با آمریکا در هانوی

وی ادامه داد: در هانوی، آمریکا برنامه ای کاملاً غیرقابل اجرا داشت و آماده دیدار رو در رو با ما و حل مشکلات نبود. با این تفکر، آمریکا نخواهد توانست ما را به سمت آنچه که لازم است، سوق دهد حتی اگر چندین بار دیگر ما گفت‌وگو کنیم. من باید تا پایان سال جاری میلادی برای تصمیم شجاعانه صبور باشم و صبر کنم.

رهبری کره شمالی همچنین بیان کرد: روابط شخصی اش با ترامپ هنوز خوب است اما  اگر که قرار باشد نشست هانوی تکرار شود تمایلی برای نشست با او برای بار سوم ندارد.

وی در انتها گفت: رهبران آمریکا به اشتباه باور دارند اگر فشار بر ما را حداکثری کنند، می توانند بر ما پیروز شوند. سیاست کنونی تحریم و فشار آمریکا شبیه این است که سعی کنیم بر آتش، نفت بریزیم. اگر تمایلات دو کشور لحاظ شود، در امضای توافقنامه تردید نمی کنم.

به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته بودکه او و مون جائه این، رئیس جمهوری کره‌جنوبی در جریان دیدار پنجشنبه هفته پیش خود در کاخ سفید، درباره کره شمالی گفت‌وگو خواهند کرد.

به گفته ترامپ، این گفت و گو شامل رایزنی درباره دیدارهای احتمالی رئیس جمهوری آمریکا با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در آینده بوده است.

ترامپ همچنین اعلام کرده بود که اتفاقات خوبی در اثر مذاکرات با کره شمالی رخ داده؛ هرچند واشنگتن آنچه را که از ملاقات با کیم جونگ اون می خواسته، به دست نیاورده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جرایم سوئیفت برای برخی بانکهایی که با ایران همکاری دارند

جرایم سوئیفت برای برخی بانکهایی که با ایران همکاری دارند

عضو هیات سرمایه‌گذاری خارجی با بیان اینکه جرایم سوئیفت برای برخی بانکهایی که با ایران ...