خانه » اخبار جهان » بزرگترین بانک آمریکا توانست چشم انداز درآمد شرکت‌ها را بهبود ببخشد
بزرگترین بانک آمریکا توانست چشم انداز درآمد شرکت‌ها را بهبود ببخشد
بزرگترین بانک آمریکا توانست چشم انداز درآمد شرکت‌ها را بهبود ببخشد

بزرگترین بانک آمریکا توانست چشم انداز درآمد شرکت‌ها را بهبود ببخشد

پس از این که بانک جی‌پی مورگان با اعلام درآمد خود به عنوان بزرگترین بانک آمریکا نگرانی‌ها را کاهش داد، وال استریت به رکورد تاریخی خود نزدیک شد.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، در پایان معاملات روز جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران)، پس از اینکه با اعلام درآمد بزرگترین بانک آمریکا جی‌پی مورگان، نگرانی ها از این که اعلام درآمدهای ۳ ماهه شرکت ها باعث خاتمه دادن به رشد وال استریت خواهد شد، کاهش یافت، وال استریت به رکورد تاریخی خود نزدیک تر شد.

شاخص اس اند پی ۵۰۰ نیز تنها ۱ درصد با بالاترین رکورد تاریخ خود، که در سپتامبر گذشته ثبت شد، فاصله دارد. در واقع شاخص کل درآمد اس اند پی ۵۰۰ دوباره به سطح رکوردی خود بازگشته است. این درحالی است که سقوط شدید سهام طی ماه های پایانی سال گذشته، شاخص اس اند پی را تا مرز محدوده حمایت نکنیکالی خود پایین آورده بود.

‌از آن به بعد هر سه شاخص مهم وال‌ ستریت در سه ماهه اول سال بهترین عملکرد خود در یک دهه اخیر را ثبت کردند، اما قبل از اعلام درآمدهای ۳ ماهه، ماه آوریل را در الگویی محتاطانه سپری کردند.

جی پی مورگان فصل اعلام درآمدهای آمریکا را با یک جهش آغاز کرد، تا به این ترتیب نگرانی ها از اینکه رشد اقتصادی کند باعث کاهش درآمدها خواهد شد را کاهش داد. پس از این گزارش سهام جی پی مورگان توانست با ۴.۷ درصد جهش پیشتاز رشد سهام در بخش بانکی و مالی اس اند پی شود.

بزرگترین بانک آمریکا خوش بینی سهامداران را بهبود بخشید

دیوید کارتر اقتصاددانان ارشد مالی در شرکت مشاوران ثروت لیناکس، در نیویورک، نیز بیان کرد: درآمدهای جی پی مورگان از آن جهت بسیار اهمیت دارد که فعالیت های اقتصادی این بانک شاخه های گسترده ای را پوشش می دهد. از سوی دیگر گزارش بانک پیش از گزارش بسیاری از شرکت‌های دیگر منتشر شده است.

شاخص بورس میانگین صنعتی داو جونز ۲۶۹.۲۵ واحد یا ۱.۰۳ درصد جهش کرد و به ۲۶۴۱۲.۳ واحد رسید. اس اند پی ۵۰۰ هم توانست ۱۹.۰۹ واحد یا ۰.۶۶ درصد رشد کند و در سطح ۲۹۰۷.۴۹ واحد بسته شود. کامپوزیت نزدک با ۳۶.۸۱ واحد یا ۰.۴۶ درصد رشد کرد و ۷۹۸۴.۱۶ واحدی شد.

طی هفته جاری اس اند پی و نزدک سومین رشد متوالی هفتگی خود را ثبت کردند، درحالی که داوجونز از لحاظ هفتگی افت داشته است.

شاخص نوسانات بورس سیبوئه، که به عنوان شاخص اضطراب سرمایه گذاران در نظر گرفته می شود، به پایین‌ترین رکورد ۶ ماهه خود رسید، که این امر نشان دهنده آن است که سرمایه‌گذاران انتظار دارند اوضاع خوب فعلاً ادامه پیدا کند.

نمادهای بورس وال استریت نیویورک توانسته بودند با سبزپوشی به استقبال ماه فوریه بروند؛ به نحوی که شاخص داو جونز با رشد ۷.۲ درصدی در ماه ژانویه توانست بود موفق ترین عملکرد ماه ژانویه خود در ۳۰ سال اخیر را به ثبت رساند. شاخص اس اند پی ۵۰۰ نیز با ۰.۹ درصد افزایش جهش ۷.۹ درصدی را در ماه ژانویه به ثبت رساند.

شاخص نزدک کامپوزیت نیز نه تنها صعودی بود بلکه با جهش ماهانه ۹.۷ درصدی توانسته بود موفق ترین شاخص بورس وال استریت لقب گیرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*