خانه » عمومی اقتصاد » پرداخت یارانه نقدی مربوط به نود و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه ها
پرداخت یارانه نقدی مربوط به نود و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه ها
پرداخت یارانه نقدی مربوط به نود و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه ها

پرداخت یارانه نقدی مربوط به نود و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه ها

نود و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی ساعت ۲۴:۰۰ روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه به حساب سرپرستان خانوارها واریز خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حدود هشت سال است که هر مشمولی بدون تغییر در صف دریافت یارانه نقدی بوده است تاکنون رقمی بالغ بر ۴ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه دریافت کرده است.

از طرفی بر اساس مصوبات بودجه لازم است تعداد یارانه بگیران در سال جاری از ۷۶ میلیون نفر به ۵۶ میلیون نفر کاهش پیدا کند. اقدامی که اجرایی شدنش در ماه های باقیمانده اندکی بعید می نماید.

در پایان سال گذشته مجلس خبر از حذف یارانه افراد با درآمد بیش از ۵ میلیون تومان در ماه داده است اما مشخص نبود مطرح شدن این موضوع با وجود نبود اطلاعات دقیق از حساب افراد قرار است چگونه صورت پذیرد.

پرداخت یارانه نقدی در بودجه سال ۹۸

بررسی های اولیه نشان دهنده آن است که روستاییان، عشایر، کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند، مستمری بگیران و بازنشستگانی که کمتر از ۲.۵ یا سه میلیون تومان حقوق دریافت می کنند و شاغلینی با حقوق کمتر از معافیت مالیاتی، در سال آینده همچنان دریافت کننده یارانه باقی خواهند ماند.

بر این اساس همان طور که نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید دارد متقاضیان و نیازمندان واقعی در فرآیند حذف نگرانی نخواهند داشت.

رضا انصاری نماینده داراب در مجلس نیز متذکر شده بود: بر اساس اعلام رییس سازمان برنامه و بودجه  ۹۳۴ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان و ۵۰ هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی در کشور داریم، با فرض اینکه حدود ۸۰ میلیون نفر ایرانی در کشور زندگی می کنند، اگر بخواهیم همین یارانه را در اختیار مردم قرار دهیم، سهم هر ایرانی یک میلیون و ۲۵ هزار تومان می‌شود.

بر اساس اظهارات وی، همین وضعیت باعث شده است که ما در آمارهای بین المللی مقام اول یارانه سیاه را در دنیا داشته باشیم، در حقیقت با این وضعیت ما به شرایطی رسیده ایم که دهک‌های دهم یعنی دهک ثروتمند جامعه ۲۷ درصد یارانه کشور را می بلعد و دهک های فقیر اندکی بیشتر از ۲ درصد یارانه ها نصیبشان می شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دیوان محاسبات یک دستگاه نظارتی قانونمند، واقع‌بین و هدایتگر دستگاه‌ها

دیوان محاسبات یک دستگاه نظارتی قانونمند، واقع‌بین و هدایتگر دستگاه‌ها

محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ...