خانه » اخبار جهان » نرخ بیکاری در کره جنوبی یک دهم درصد افزایش یافته است
نرخ بیکاری در کره جنوبی یک دهم درصد افزایش یافته است

نرخ بیکاری در کره جنوبی یک دهم درصد افزایش یافته است

به گزارش تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری در کره جنوبی تا پایان ماه مارس با ۰.۱ درصد افزایش به رقم ۳.۸ درصد رسید.

نرخ بیکاری در کره جنوبی تا پایان ماه مارس با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با ماه فوریه به ۳.۸ درصد رسیده است البته این نرخ از نرخ ۳.۹ درصدی پیش بینی شده برای این ماه کمتر می باشد. همچنین بر اساس آمار منتشر شده در این مدت شمار افراد شاغل با ۲۹ هزار نفر افزایش به ۲۷ میلیون و ۸۸ هزار نفر رسیده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، در این مدت میزان مشارکت در بازار کار به ۶۳.۴ درصد رسیده است که ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل می باشد.

متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۶۵ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ۷.۱ درصد در ژوئن ۱۹۹۹ و کمترین رقم نیز سه درصد سپتامبر ۲۰۰۲ می باشد.

دلایل افزایش نرخ بیکاری در کره جنوبی

لازم به ذکر است کاهش رشد اقتصادی و کاهش تقاضا برای واردات کالاهای کره ای در سراسر جهان، بازار کار این کشور را تحت تأثیر زیادی قرار داده است.

مؤسس رتبه بندی مودی نیز در گزارش جدید خود از اقتصاد کره جنوبی پیش بینی کرده است رشد اقتصادی امسال کره جنوبی به ۲.۱ درصد کاهش یابد که ۰.۲ درصد کمتر از پیش بینی قبلی آن است.

کاهش رشد اقتصادی جهان، کاهش تقاضا برای کالاهای کره ای در بین واردکنندگان بزرگ از این کشور و کاهش حجم سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، از جمله عوامل ذکر شده توسط مؤسسه مودی برای کاهش رشد اقتصادی کره جنوبی به شمار می روند.

همچنین وزیر خارجه کره جنوبی دیروز اعلام کرده بود که انتظار دارد گفتگوها میان رهبران آمریکا و کره جنوبی در واشنگتن درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی نتیجه ای معنادار داشته باشد.

کانگ کیونگ وا، وزیر خارجه کره جنوبی در حالی این مساله را مطرح کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و مون جائه این، همتای کره جنوبی وی قرار است روز پنجشنبه در واشنگتن دیدار کنند و درباره خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره به گفتگو بپردازند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی برای تشکیل خط ...