خانه » اخبار جهان » ممنوعیت استخراج بیت کوین در کشور چین در حال پیگیری است
ممنوعیت استخراج بیت کوین در کشور چین در حال پیگیری است
ممنوعیت استخراج بیت کوین در کشور چین در حال پیگیری است

ممنوعیت استخراج بیت کوین در کشور چین در حال پیگیری است

به گزارش رویترز، کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین به دنبال معرفی لایحه ای برای ممنوعیت استخراج بیت کوین در این کشور می باشد.

کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین یا همان ماینینگ در این کشور است که این اقدام حاکی از فشار فزآینده دولت بر روی بخش ارز رمزنگار در این کشور دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، در عین حال این کمیسیون اعلام کرده است به دنبال افکار عمومی برای بازنگری فهرستی از صنایع می باشد که خواهان ترغیب، محدودیت یا حذف آنها است. این فهرست برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ میلادی منتشر شده بود.

در پیش نویس بازبینی فهرست صنایع، فعالیت ماینینگ ارز رمزنگار به آن اضافه شده است که شامل بیش از ۴۵۰ فعالیت می شود. کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین اطلاع داده است از آنجایی که ماینینگ ارز رمزنگار با قوانین و مقررات گره نخورده و ناامن می باشد، استخراج ارز رمزنگار اتلاف منابع و آلوده کردن محیط زیست به شمار می رود.

ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین

البته زمان دقیق یا برنامه ای برای حذف ماینینگ بیت کوین اعلام نشده است. تا هفتم ماه آینده میلادی زمان برای اظهار نظر در مورد این پیش نویس وجود دارد. روزنامه دولتی سکیوریتی تایمز چین نیز در این باره نوشته است: این فهرست بازتاب نگرش سیاست صنعتی چین در مورد صنعت ارز رمزنگار می باشد.

بخش ارز رمزنگار از سال ۲۰۱۷ میلادی تحت نظارت دقیق چین است؛ یعنی از زمانیکه رگولاتورها اقدام به ممنوعیت عرضه اولیه سکه و توقف مبادلات تجارت ارز رمزنگار کردند.

چین همچنین ماینینگ ارز رمزنگار را محدود و بسیاری از شرکت ها را مجبور به پیدا کردن پایگاهی در جای دیگر کرده است. شرکت های چینی در میان بزرگترین تولید کنندگان ماینینگ بیت کوین هستند. سال گذشته حداقل سه شرکت چینی در این حوزه به دنبال افزایش درآمدی میلیارد دلاری خود با عرضه اولیه در هنگ کنگ بودند.

طی چند سال اخیر که ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت‌کوین، مونرو و ریپل از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده اند و بسیاری از صرافی ها و مراکز مختلفی ایجاد و تأسیس شدند تا به کاربران و مشتریان امکان تبادل و معاملات مبتنی بر ارزهای مجازی را می‌دهند.

ارزهای دیجیتال که همواره یکی از بحث برانگیزترین مسائل در سال های اخیر بوده است همواره از سوی برخی از کشورها به تسهیل کارهای خلافی همچون پولشویی، فرار مالیاتی و فساد اقتصادی متهم شده است و به همین دلیل نیز تاکنون بسیاری از کشورها مجوزی برای ارائه، عرضه و معامله با این نوع ارز را به کاربران و شهروندان خود نداده و صادر نکرده‌اند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*