خانه » اخبار جهان » اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا و افزایش ارزش ارز های مرتبط با کالا
اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا و افزایش ارزش ارز های مرتبط با کالا
اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا و افزایش ارزش ارز های مرتبط با کالا

اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا و افزایش ارزش ارز های مرتبط با کالا

ترکیبی از اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا و افزایش ارزش ارز های مرتبط با کالا مثل دلار کانادا و استرالیا و بالا رفتن قیمت نفت باعث تضعیف دلار آمریکا در روز سه شنبه شد .

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، شاخص دلار در برابر شش ارز اصلی دنیا ۰٫۰۵ درصد نزول کرد و پس از سقوط ۰٫۳۵ درصدی روز گذشته به ۹۷/۰۰۱ رسید که بیشترین کاهش روزانه از ۲۰ مارس بوده است. بیشتر از فشار ارزهای شناور مرتبط با کالا، دلار تحت تاثیر اطلاعات کاهش سفارش کالا در آمریکا در فوریه و تقویت یورو قرار گرفت .

سود ده ساله خزانه داری آمریکا نیز ۲٫۵۲ درصد افزایش دشاته و از ۲٫۳۴ در صد ۱۵ ماه گذشته فاصله گرفت، ولی این سود همچنان کمتر از ۲٫۸ درصد روزهای اوج خود در اوایل مارس می باشد.

دلار کانادا تغییر چندانی نداشت و به ۱٫۳۳۱۲ درهر دلار رسید که ۰٫۵ درصد طی یک شب رشد داشت .دلار استرالیا نیز روی ۰٫۷۱۲۸ دلار ثابت ماند، در حالی که روز قبل ۰٫۳ درصد بالا رفته بود.

در این میان قیمت نفت به بالاترین حد ۵ ماه گذشته رسید چون انتظار می رود عرضه جهانی نفت به خاطر جنگ در لیبی، کاهش تولید اوپک و تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا کاهش یابد .

اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا و افزایش قیمت نفت

بارت واکابایاشی مدیر یکی از شعبه های بانک استیت استریت ژاپن نی زتوضیح داد: عباراتی مانند جنگ تجاری چین و آمریکا و برگزیت دیگر کهنه شده و تاثیری بر بازار ارز ندارند. افزایش قیمت نفت خام توجه بازار را به خود جلب کرده است.

کرون نروژ پس از افزایش ۰٫۷ درصدی در روز گذشته روی همان ۸٫۵۴۳ در هر دلار ثابت ماند که دلیل افزایش ارزش کرون می تواند اعلام بانک مرکزی برای ادامه افزایش نرخ سود در ماه های آتی باشد.

نروژ غنی از نفت تنها کشور در میان اقتصادهای پیشرفته می باشد که با توجه به افزایش قیمت نفت خام و رشد بیش از حد انتظار اقتصادی و تورم، سیاست ذخیره مالی را در پیش گرفته است . یورو نیز به طرز چشمگیری روی ۱٫۱۲۶۵ دلار ثابت مانده در حالی که روز قبل ۰٫۴ درصد رشد داشته است.

پوند یک درصد بالا رفت و به ۱٫۳۰۷۸ دلار رسید ولی طی هفته تبادلات زیادی نداشت که دلیل آن نگرانی بازار از مذاکرات برگزیت بین ترزا می، نخست وزیر انگلستان و حزب مخالف کارگر می باشد .بریتاتیا قرار است روز جمعه اتحادیه اروپا را ترک کند ولی همچنان به دنبال توافق با حزب کارگر در مورد مفاد برگزیت است.

دلار آمریکا به علت اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا ۰٫۱ درصد ارزش خود را در برابر ین از دست داده است و به ۱۱۱٫۳۷ رسید تا فاصله بیشتری با ۱۱۱٫۸۲۵ ین روز جمعه پیدا کند .

طی هفته گذشته به دنبال انتظار معامله گران برای مذاکرات هفته جاری بین چین و آمریکا، دلار به پایین ترین سطح خود در هفته گذشته رسیده بود.

در روزی که قیمت طلا افزایش یافت، دلار به دلیل صبر معامله گران برای مشخص شدن نتایج مذاکرات تجاری هفته جاری بین دو اقتصاد نخست جهان در محدوده نزولی قرار گرفته بود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

صادرات نفت ایران در ماه نوامبر با توجه به معافیت‌های واشنگتن افزایش خواهد یافت

صادرات نفت ایران در ماه نوامبر با توجه به معافیت‌های واشنگتن افزایش خواهد یافت

پیش بینی می شود صادرات نفت ایران در ماه نوامبر افزایش یافته و با صدور ...