خانه » بانک و بیمه » آمار بیمه شده اختیاری در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی
آمار بیمه شده اختیاری در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی

آمار بیمه شده اختیاری در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی

تا پایان آذر سال گذشته ۷۷۹ هزار و ۱۵۴ نفر بیمه شده اختیاری در کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و این تعداد ۵.۵۲ از کل بیمه شدگان اصلی این سازمان را تشکیل می دهند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، در قانون تامین اجتماعی برای پوشش بیمه ای افرادی که مدتی به واسطه اشتغال تحت پوشش بیمه اجتماعی بوده اما به دلیل عدم اشتغال، از پوشش این بیمه خارج می شوند، تدابیری اندیشیده شده به نحوی که این گونه اشخاص با دارا بودن حداقل ۳۰ روز سابقه پرداخت حق بیمه، می توانند بیمه خود را به طور اختیاری ادامه دهند.

متقاضیان بیمه اختیاری می توانند تا سن ۵۰ سالگی با دارا بودن حداقل ۳۰ روز سابقه پرداخت حق بیمه که به لحاظ بازنشستگی معتبر باشد، بیمه خود را بطور اختیاری ادامه دهند.

شرایط بیمه شده اختیاری تامین اجتماعی

همچنین بر این اساس اگر سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا، بیش از ۵۰ سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی، معادل مدت مازاد سنی خواهد بود.

تمامی متقاضیانی که حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، نیز بدون رعایت شرط سنی تقاضای آنان پذیرفته خواهد شد.

همچنین بیمه شدگان اختیاری باید پس از شروع بیمه، حق بیمه هرماه را حداکثر تا آخرین روز ۲ ماه بعد پرداخت نمایند در غیر اینصورت قرارداد منعقده از تاریخ عدم پرداخت حق بیمه لغو و ادامه بیمه آنان موکول به تسلیم تقاضای جدید و موافقت سازمان خواهد بود.

علی محیط رئیس سازمان تأمین اجتماعی ورامین در بهمن ماه سال گذشته با اعلام این مطلب که تعداد بیمه شدگان در ورامین ۴١ هزار نفر می باشد، گفته بود: ١١ هزار پرونده مستمری بگیر در ورامین وجود دارد که شامل بازنشستگان و بیمه بیکاری هستند. ضمن آن که ١١٧١ نفر در سطح شهرستان ورامین بیمه بیکاری دریافت می کنند که رقم قابل توجهی می باشد.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی ورامین اطلاع داده بود: دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی خود می توانند بیمه شوند و با این کار برای خود سابقه بیمه ایجاد کنند؛ البته این طرح از چند ماه قبل اجرایی شده است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*