خانه » اخبار جهان » نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی ایران قرار می گیرند
نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی ایران قرار می گیرند
نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی ایران قرار می گیرند

نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی ایران قرار می گیرند

فلاحت پیشه  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تاکید بر این مهم که ایران در کمتر از چند ساعت دیگر اقدام مقابله به مثل با آمریکا خواهد کرد، گفت که نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می گیرند.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حشمت الله فلاحت پیشه  در واکنش به اقدام خصمانه آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی بیان کرد: ایران در کمتر از چند ساعت دیگر اقدامی مقابله به مثل خواهد کرد و نظامیان آمریکا در فهرست گروه های تروریستی قرار می‌گیرند. این تصمیم از حمایت همه دستگاه های نظام برخوردار می باشد.

فلاحت پیشه  در ادامه توضیح داد: طبق قانون اقدام متقابل ایران در برابر آمریکا دولت موظف می باشد که نظامیان آمریکا را در فهرست گروه های تروریستی قرار دهد و شورای عالی امنیت ملی و دولت آن را اجرایی کنند. اگر این اتفاق رخ ندهد مجلس این موضوع را در قالب طرح دوفوریتی دنبال خواهد کرد.

نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می گیرند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیحات تکمیلی اظهار داشت: روش اول اقدام مقابله به مثل با آمریکا اجرای قانون مصوب مجلس درخصوص اقدام متقابل و متناسب در برابر سیاست آمریکا می باشد که اگر اجرای این قانون نظر مجلس را تأمین کند دیگر طرح دوفوریتی را دنبال نمی کنیم وگرنه با توجه به رایزنی های صورت گرفته و نظر مثبت سه فراکسیون سیاسی مجلس قطعاً طرح قرار دادن نیروهای نظامی آمریکا در لیست گروه های تروریستی در مجلس تصویب خواهد شد کما اینکه آقای ظریف در جلسه امروز کمیسیون از این موضوع حمایت کرد.

فلاحت پیشه همچنین در پایان تاکید کرد که اقدام آمریکا نقض حقوق بین المللی بوده و ایران طبق قوانین بین المللی می تواند اقدام مقابله به مثل نماید.

در حالی امروز آمریکا در اقدامی خصمانه سپاه را در لیست گروه های تروریستی قرار داد که بلافاصله بعد از آن وزیر خارجه خواستار قرار گرفتن نام نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا در فهرست گروه های تروریستی ایران شد.

همچنین به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وقاحت جدید دولت آمریکا تشکر کرد. به دنبال اعلام رسمی دولت آمریکا در تروریستی شناختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از این اقدام دولت ترامپ تشکر کرد. بر این اساس، بنیامین نتانیاهو در پیام خود متعهد به تداوم همکاری با آمریکا علیه ایران شده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*