خانه » اخبار جهان » شرکت روسنفت در تلاش برای تولید نفت از میدان های نفتی قطب شمال
شرکت روسنفت در تلاش برای تولید نفت از میدان های نفتی قطب شمال

شرکت روسنفت در تلاش برای تولید نفت از میدان های نفتی قطب شمال

شرکت روسنفت شرکت نفت دولتی روسیه و بزرگترین تولید کننده نفت این کشور در نظر دارد تا پنج سال آینده تولید نفت از یک مجموعه از میدان های نفتی قطب شمال را آغاز کند.

به گزارش راشاتودی، در پی تشدید تحریم کشورهای غربی، طی چند سال گذشته توسعه نفتی روسیه در قطب شمال متوقف شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، این تحریم ها باعث شده است که شرکت های بین المللی از جمله اکسون موبیل از شماری از پروژه های اکتشافی روسیه خارج شوند.

در حال حاضر روسنفت در تلاش است تا برای تحقق آرزوهای توسعه ای ولادیمر پوتین رئیس جمهوری روسیه در قطب شمال فعالیت هایی را انجام دهد.

شرکت روسنفت در نظر دارد تا سال ۲۰۲۴ از مجموعه میادین نفتی قطب شمال، نفت تولید نماید و همچنین حمل و نقل کالا را در مسیر دریای شمالی ارتقاء بخشد. همچنین بر اساس گزارش های منتشر شده روسیه از ذخایر نفت و گاز وسیعی در قطب شمال برخوردار می باشد.

شرکت روسنفت در تلاش برای استخراج میدان جدید

قطب شمال دارای ۹۰ میلیارد بشکه نفت و ۴۷ تریلیون مترمکعب گاز طبیعی است که روسیه بیشترین سهم یعنی ۴۸ میلیارد بشکه نفت و ۴۳ تریلیون متر مکعب گاز طبیعی را به خود اختصاص می دهد. این رقم معادل ۱۴ درصد نفت و ۴۰ درصد ذخایر گازی روسیه می باشد.

روسیه به قطب شمال به عنوان یک منطقه استراتژیک نگاه می کند و در نظر دارد بزرگترین و مهم ترین سهم آن را به خود اختصاص دهد.

در شهریور ماه سال گذشته نیز روسیه با توجه به توافق اعضای اوپک برای افزایش تولیدات خود و افزایش قیمت نفت تصمیم گرفته بود تا تولید نفت روزانه خود را به سطح کم سابقه ای برساند.

آمارهای وزارت انرژی روسیه نشان دهنده آن است که این کشور در ماه اوت به طور متوسط روزانه ۱۱.۲ میلیون بشکه نفت خام تولید کرده که در تاریخ ۲۷ ساله روسیه پس از فروپاشی شوروی سابق بی سابقه است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش میزان تولید نفت خام عربستان به زیر 10 میلیون بشکه

کاهش میزان تولید نفت خام عربستان به زیر ۱۰ میلیون بشکه

میزان تولید نفت خام عربستان بزرگترین تولید کننده نفت اوپک با کاهش به زیر ۱۰ ...