خانه » اخبار جهان » گذرنامه های بریتانیایی بدون واژگان اتحادیه اروپا بر روی جلد آن
گذرنامه های بریتانیایی بدون واژگان اتحادیه اروپا بر روی جلد آن
گذرنامه های بریتانیایی بدون واژگان اتحادیه اروپا بر روی جلد آن

گذرنامه های بریتانیایی بدون واژگان اتحادیه اروپا بر روی جلد آن

علیرغم به تعویق افتادن اجرای بریگزیت صدور گذرنامه های بریتانیایی بدون واژگان اتحادیه اروپا بر روی جلد آن آغاز شده است.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، طبق برنامه قبلی باید ۲۹ مارس اجرا می شد ولی فعلاً به دلایلی به تعویق افتاده است. با این حال صدور گذرنامه های جدید به رنگ آبی سیر از ۳۰ مارس آغاز شده است.

یک شهروند بریتانیایی با انتشار تصویری از گذرنامه جدیدخود بیان کرد: واقعاً شوکه شدم. ما همچنان عضو اتحادیه اروپا هستیم و انتظار چنین چیزی را نداشتم. این تغییرات در شرایطی اتفاق افتاده است که ما هنوز از اتحادیه اروپا نرفته ایم. این علامت ملموس چیزی است که به باور من کاملاً بیهوده است. ما با خروج چه چیزی به دست می آوریم؟ در واقع چیزهای زیادی را از دست خواهیم داد. مساله فقط گذرنامه ها نیست. آنچه واقعاً اهمیت دارد، تغییرات بالقوه در کشورمان می باشد؛ ضربه به اقتصاد ما، جوامع ما و موضع بین المللی ما.

گذرنامه های بریتانیایی جدید

تصمیم برای حذف واژگان اتحادیه اروپا از جلد گذرنامه های بریتانیایی پیش از خروج این کشور از این اتحادیه صورت گرفته است. پیش از این قرار بود صدور این گذرنامه ها از اواخر سال جاری میلادی آغاز شود.

با این حال سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا معتقد است، تفاوتی میان شهروند دارای گذرنامه ای با واژگان اتحادیه اروپا و بدون واژگان اتحادیه اروپا وجود ندارد و این دو نوع گذرنامه برای هر سفری اعتبار دارد.

دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا درباره برگزیت گفته است: قلب اروپایی ها هنوز به روی دوستای بریتانیایی ما برای ماندن در این بلوک همچنان باز است.

او به اعضای پارلمان اروپا در استراسبورگ نیز گفت: اگر دولت بریتانیا به تصمیم خود برای اجرای بریگزیت بچسبد و با وجود تمام تبعات منفی در مارس آتی از آن خارج شود که هیچ، در غیر اینصورت دوستان بریتانیایی ما می توانند نظرشان را عوض کرده و بمانند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ذخیره کردن غذا و دارو با افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

ذخیره کردن غذا و دارو با افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

اختلافات دولتمردان انگلیس بر سر خروج از اتحادیه اروپا موجب ترس از مختل شدن زنجیره ...