خانه » اخبار جهان » تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی بهتر از خودروهای برقی خواهد بود
تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی بهتر از خودروهای برقی خواهد بود
تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی بهتر از خودروهای برقی خواهد بود

تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی بهتر از خودروهای برقی خواهد بود

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران صنعت خودرو با بررسی های فراوان برآورد کرده اند که حتی در یک دهه آینده نیز همچنان تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی از نمونه های برقی آن بیشتر خواهد بود.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، در سال های اخیر خودروهای برقی و الکتریکی تحت تأثیر نگرانی های زیست محیطی درخصوص افزایش گرمایش زمین، گازهای گلخانه ای و سمی و همچنین آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و مشکلات از توجه خاصی برخوردار شده اند و دولت های متعددی در جهان نیز تصمیم دارند با ارائه طرح های تشویقی به شرکت های تولیدکننده این محصولات و همچنین شهروندان خود، تولید و خرید و فروش وسایل نقلیه پاک را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

بر این اساس شرکت های خودروسازی بزرگ اقدام به تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی پپرداخته اند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

اکنون بر اساس گزارش LMC اتوموتیو، به تازگی تحلیلگران و کارشناسان با بررسی های متعددی که انجام داده اند تخمین زده‌اند که تا سال ۲۰۳۰ میلادی حدود ۶۹ درصد از خودروهای جدید در ایالات متحده آمریکا بنزینی خواهد بود.

بر اساس این آمار که حتی تا یک دهه آینده نیز میزان قابل توجهی از خودروهای تولیدی و به فروش رفته در جهان را تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی تشکیل دهد و خودروهای برقی و الکتریکی همچنان جایگاه مناسبی را برای خود دست و پا نخواهند کرد و به عبارتی دیگر، قادر نخواهند بود جایگزینی برای خودروهای بنزینی باشند و محبوبیت و گستردگی آنها را به دست بیاورند.

تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی بهتر خواهد بود

البته بسیاری از کشورهای جهان می خواهند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

از این رو بسیاری از شرکت های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، باعث شده است تا شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

خودروهای برقی و الکتریکی که طی سال های اخیر از محبوبیت و توجه بسیاری برخوردار شده اند، در سال ۲۰۱۸ با ۷۴ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی، یکی از عجایب بازارهای جهانی فروش خودرو به شمار می روند.

وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست با توجه به تمرکز دولت ها و شرکت‌های خودروسازی بر روی توسعه و سرمایه گذاری های گسترده در آن، آینده درخشانی خواهند داشت بنابراین پیش بینی می‌شود که این روند صعودی استقبال گسترده از خودروهای برقی و الکتریکی در سال های آینده نیز ادامه داشته باشد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

آلودگی هوا

دکتر داود سوری: حل مشکل آلودگی هوا ی تهران از منظر خودرو سواران

  با افزایش آلودگی هوا ی تهران، راه حلهایی از جانب تمامی اشخاص و اصحاب ...