خانه » اخبار جهان » ورود مهاجران به ایالات متحده بهانه‌ای برای بستن مرز مکزیک
ورود مهاجران به ایالات متحده بهانه‌ای برای بستن مرز مکزیک
ورود مهاجران به ایالات متحده بهانه‌ای برای بستن مرز مکزیک

ورود مهاجران به ایالات متحده بهانه‌ای برای بستن مرز مکزیک

رئیس جمهور آمریکا با تقدیر از برخی تمهیدات امنیتی دولت مکزیک برای مقابله با ورود مهاجران به ایالات متحده تهدید کرد که در صورت نیاز مرز این کشور را مسدود خواهد کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه مجددا تهدید کرد که آماده است تا اگر نیاز شود مرزهای جنوبی ایالات متحده با مکزیک را به طور کامل ببندد.

دونالد  ترامپ در مصاحبه کوتاه با خبرنگاران در کاخ سفید، ضمن اشاره به اینکه بازداشت هزاران نفر توسط دولت مکزیک طی روزهای اخیر باعث تغییر قابل توجه در وضعیت مهاجران غیرقانونی شده، افزود: هنوز آماده هستیم اگر نیاز شود مرز (با مکزیک) را به‌طور کامل ببندیم.

به نوشته خبرگزاری رویترز وی قبل از آن روز سه شنبه در موضعی نرم تر در یک پست توئیتری نوشته بود: بعد از سال های بسیار (دهه‌ها)، مکزیک در حال بازداشت تعداد زیادی از افرادی می باشد که در مرز جنوبی آنها یعنی گواتمالا، هندوراس و ال‌سالوادور تجمع کرده اند.

ورود مهاجران به ایالات متحده از مرز مکزیک

همچنین پنجشنبه گذشته نیز ترامپ با انتقاد از کشورهای مکزیک، گواتمالا و هندوراس در متوقف نکردن موج مهاجران غیرقانونی به سمت آمریکا، تهدید کرده بود که احتمال دارد مرزهای جنوبی این کشور بسته شود.

پیش از این نیز سرپرست وزارت دفاع آمریکا طی نامه ای به وزارت امنیت داخلی این کشور، از دستور دولت برای اختصاص یک میلیارد دلار از بودجه این وزارتخانه برای ساخت دیوار در مرز مکزیک خبر داده بود.

ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران یکی از وعده های اصلی ترامپ در جریان رقابت های انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ بوده است.

ترامپ در مبارزات انتخاباتی بارها تأکید کرده بود که هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. وی بعد از شکست در تأمین بودجه به این روش از کنگره خواست هزینه آن را تأمین کند که در نهایت مجادله کنگره با ترامپ برای تأمین هزینه مربوط به ساخت این دیوار طولانی ترین تعطیلی تاریخ دولت فدرال آمریکا را رقم زده بود.

یک منبع آگاه در وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرده است که کشورش کمک مالی به السالوادور، گوآتمالا و هندوراس را قطع کرده است.

پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از این کشورها برای ورود مهاجران به ایالات متحده انتقاد و تهدید کرد که مرز مکزیک را می بندد، دولت واشنگتن کمک مالی به این سه کشور را قطع کرد. ترامپ همچنین تاکید کرده است که احتمال بستن مرز مکزیک در صورت عدم توقف ورود مهاجران به آمریکا زیاد است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*