خانه » اخبار جهان » بانک مرکزی پاکستان نرخ بهره را به ۱۰٫۷۵ درصد افزایش داد
بانک مرکزی پاکستان نرخ بهره را به 10.75 درصد افزایش داد
بانک مرکزی پاکستان نرخ بهره را به ۱۰٫۷۵ درصد افزایش داد

بانک مرکزی پاکستان نرخ بهره را به ۱۰٫۷۵ درصد افزایش داد

به گزارش بلومبرگ انگلیسی، بانک مرکزی پاکستان به علت افزایش سرعت تورم در این کشور نرخ بهره را با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۰.۷۵ درصد رساند.

بانک مرکزی پاکستان نرخ بهره را برای ششمین بار متوالی به دلیل سرعت گرفتن تورم که بیشتر از پیش بینی بانک مرکزی بوده است و نیز نگرانی ها در مورد استحکام مالی افزایش داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، بانک مرکزی پاکستان در عین حال نرخ بهره را از ۱۰.۲۵ درصد به ۱۰.۷۵ درصد افزایش داده است.

همچنین بانک مرکزی پاکستان به دنبال حفظ ثبات اقتصادی و قیمت ها می باشد. تورم این کشور در ماه فوریه به ۸.۲ درصد جهش زد که پیش بینی بانک مرکزی این کشور بین ۶.۵ تا ۷.۵ درصد اعلام شده است.

افزایش ۵ درصدی نرخ بهره در پاکستان که از سال گذشته میلادی آغاز شد در راستای کنترل کسری بودجه و تراز حساب جاری می باشد که قادر است توانایی این کشور را برای باز پرداخت بدهی و هزینه واردات را محدود کند.

بانک مرکزی پاکستان نرخ بهره را افزایش داد

نخست وزیر پاکستان نیز در این باره در حال مذاکره با صندوق بین المللی پول برای گرفتن وام و نیز اخذ وام از کشورهای دوست دولت پاکستان به منظور جبران کسری منابع مالی می باشد.

پیش بینی می شود برنامه کمک مالی به دولت پاکستان نرخ بهره را در این کشور افزایش دهد. بر پایه این گزارش بانک مرکزی پاکستان اعلام کرده است میزان ذخایر ارزی این کشور همچنان پایین تر از حد استاندارد است.

در چهارمین دور مذاکرات راهبردی میان پاکستان و اتحادیه اروپا با حضور شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه این کشور و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر سر برنامه مشارکت راهبردی جدیدی برای بنا کردن همکاری هایی دوجانبه توافق کرده اند.

در این بین شاه محمود قریشی با توجه به روابط استراتژیک ایران و پاکستان گفته است که طرف های پاکستانی در این نشست با توجه به همسایگی پاکستان با ایران به طرف های اروپایی مذاکره اعلام کرده اند که ایران برای پاکستان بسیار اهمیت دارد.

 

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حذف سه صفر از پول ملی تجربه موفق برای مهار تورم یا شکست در کنترل تورم

حذف سه صفر از پول ملی تجربه موفق برای مهار تورم یا شکست در کنترل تورم

تقریبا ۹۰ سال از اولین روزی که ریال جایگزین تومان در اقتصاد ایران شد گذشته ...