خانه » اخبار جهان » فدرال رزرو باید فورا نرخ بهره خود را نیم درصد کاهش دهد
فدرال رزرو باید فورا نرخ بهره خود را نیم درصد کاهش دهد
فدرال رزرو باید فورا نرخ بهره خود را نیم درصد کاهش دهد

فدرال رزرو باید فورا نرخ بهره خود را نیم درصد کاهش دهد

لری کودلا مشاور اقتصادی کاخ سفید، در مصاحبه با آکشس اعلام کرد: فدرال رزرو باید فورا نرخ بهره خود را نیم درصد کاهش دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، اظهارات کودلا در مصاحبه با آکشس، به طور کامل با اظهارات استفن مور، اقتصاددان محافظه کاری که رئیس‌جمهور ترامپ خواهان نامزدی او برای عضویت در هیأت مدیره فدرال رزرو است، مطابقت دارد.

مور همچنین از فدرال رزرو برای افزایش متوالی نرخ بهره انتقاد کرده بود. این درحالی است که بانک مرکزی آمریکا هفته پیش اشاره کرد فعلاً روند افزایش نرخ بهره خود را خاتمه داده است.

لری کودلا در این باره نیز توضیح داد: من عاشق این هستم که شاهد چنین حرکت کاهشی از سوی فدرال رزرو باشم. فدرال رزرو هرگز نباید اجازه می داد نرخ بهره از ۲ درصد بالاتر رود.

کاهش نرخ بهره فدرال رزرو

وی همچنین تصریح کرد: من دیدگاه های رئیس جمهور را منعکس می کنم، که البته پیش از این هم رئیس جمهور دیدگاه خود را مخفی نگاه نداشته بود. وی همچنین علاقمند است فدرال رزرو کوچک کردن ترازنامه خود (فروش اوراق قرضه تحت مالکیت بانک مرکزی) را انجام ندهد و من نیز با این دیدگاه موافق هستم.

ترازنامه بانک مرکزی آمریکا با قرار داشتن در سطح ۴.۵ تریلیون دلاری در بالاترین سطح تاریخ خود قرار دارد. فدرال رزرو از اکتبر سال گذشته با عملیات بانکی بر روی اوراق قرضه دارای سررسید در نظر دارد تا سطح دارایی های خود را به ۳.۵ تریلیون دلار تنزل دهد.

فعالان بازار نیز در این باره هشدار داده اند که افزایش مجدد نرخ بهره و یا کاهش سریع دارایی های در اختیار بانک مرکزی آمریکا می تواند در نهایت به رشد اقتصادی آمریکا که هم اکنون نیز در یکی از پایین ترین سطوح سه سال اخیر قرار دارد آسیب بزند.

فدرال رزرو همچنین در نظر دارد تا حجم اوراق قرضه وزارت خزانه داری و وام های رهنی خود را کاهش دهد تا ترازنامه خود را متعادل تر نماید.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش احتمال ابقای یلن با نامه سه عضو فعال حزب جمهوری‌خواه به ترامپ

کاهش احتمال ابقای یلن با نامه سه عضو فعال حزب جمهوری‌خواه به ترامپ

جنت یلن، رئیس فعلی فدرال‌رزرو آمریکا، طبق آخرین اظهارات دونالد ترامپ در میان سه نامزد ...