خانه » بازرگانی » افزایش نرخ پیاز و سیب زمینی در بازار به دلیل خروج غیرقانونی این دو محصول
افزایش نرخ پیاز و سیب زمینی در بازار به دلیل خروج غیرقانونی و قاچاق این دو محصول
افزایش نرخ پیاز و سیب زمینی در بازار به دلیل خروج غیرقانونی و قاچاق این دو محصول

افزایش نرخ پیاز و سیب زمینی در بازار به دلیل خروج غیرقانونی این دو محصول

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران ضمن اشاره به وضعیت افزایش نرخ پیاز و سیب زمینی در بازار، اظهار داشت: متاسفانه شاهد خروج غیرقانونی و قاچاق این دو محصول از کشور می باشیم که این امر علت گرانی آنها شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، محمد امامی امین در این باره اعلام کرد: ممنوعیت صادرات محصولات پیاز و سیب زمینی جهت تنظیم بازار از ۱۵ اسفند پارسال تا ۱۵ فروردین امسال از پیش اعلام شده بود.

امامی در ادامه بیان داشت: نامه‌ ای به وزارتخانه ارسال و خواستار نظارت و کنترل بر این مساله شدیم که امیدواریم با اقدامات صورت گرفته شاهد کنترل این روند و کاهش قیمت این دو محصول سبد خانوار مردم در بازار نیز باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از تشدید نظارت مستمر بر بازار عرضه مرغ در پایتخت اطلاع داده و تصریح کرد: با هماهنگی و همکاری دادستانی و جهاد کشاورزی نظارت بر عرضه گوشت سفید مرغ در بازار تشدید شده و به صورت منظم و مستمر تداوم خواهد داشت.

افزایش نرخ پیاز و سیب زمینی در بازار

وی همچنین توضیح داد: بی شک هرگونه افزایش در نرخ این فرآورده، تخلف محرز به حساب می آید و در همین باره نیز، نظارت ها در میدان بهمن تهران افزایش پیدا کرده است.

امامی امین همچنین تصریح کرد: در شرایط فعلی، برای عرضه گوشت مرغ، کف قیمت ۱۳ تا ۱۴ هزار تومانی را انتظار داریم ضمن اینکه عرضه مرغ منجمد و گرم در سطح استان افزایش پیدا کرده و هیچ نگرانی درخصوص تامین این کالای اساسی وجود ندارد.

وی در انتها تاکید نمود: نظر به تامین گوشت سفید استان تهران از استان های شمالی و با توجه به بروز حوادث سیل اخیر در استان های گلستان و مازندران، اندکی با مشکلات تردد و انتقال این محصولات به پایتخت مواجه بودیم که اکنون این موانع نیز به مرور مرتفع شده و مشکلات مذکور حل خواهد شد.

حسین اصغری مدیر کل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی درباره افزایش نرخ پیاز و سیب زمینی گفته بود: بارندگی اخیر در استان های خوزستان و جنوب کرمان برداشت محصولاتی مانند پیاز، سیب زمینی و خیار را با مشکل مواجه ساخته است.

وی همچنین بیان کرده بود: متأسفانه هر ساله در ایام نوروز با کمبود شدید وسایل نقلیه باری و محدودیت های ترافیکی وسایل باری سنگین در جاده های پر تردد کشور مواجه می شویم که این موضوع خود تأثیر منفی بر بازار عرضه محصولات سبزی و صیفی که عمدتاً فاسدشدنی هستند بر جای می گذارد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حمایت از تولید داخلی در گرو مبارزه با قاچاق سازمان یافته

حمایت از تولید داخلی در گرو مبارزه با قاچاق سازمان یافته

بنا بر اظهارات نماینده قم در مجلس، اگر بناست به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی ...