خانه » سایر » به خانواده افراد متوفی در سیل شیراز ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان پردخت شده است
به خانواده افراد متوفی در سیل شیراز 20 تا 25 میلیون تومان پردخت شده است
به خانواده افراد متوفی در سیل شیراز ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان پردخت شده است

به خانواده افراد متوفی در سیل شیراز ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان پردخت شده است

پارسایی  نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام تصمیمات اتخاذ شده برای پرداخت خسارت به سیل زدگان گفت: تاکنون ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان به خانواده هریک از افراد متوفی در سیل شیراز پرداخت شده است و دیه این افراد نیز بعد از تعیین مقصر یا مقصران حادثه پرداخت خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، بهرام پارسایی  در این باره ضمن اشاره به بازدید وزیر بهداشت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از مناطق سیل زده شیراز، بیان کرد: تمهیداتی برای آسیب دیدگان سیل شیراز از سوی استاندار، فرماندار و مدیران مربوطه اندیشیده بنا شد طبق روال دیروز همه آسیب دیدگان سیل شیراز در هتل ها و مراکز رفاهی اسکان داده شوند و خدمات رفاهی در اختیار آنها قرار گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: هماهنگی های لازم برای انتقال اجساد افراد متوفی در سیل شیراز انجام گرفته و برای انتقال خانواده هایی که می خواهند به شهرهای خود برگردند، هزینه های لازم تأمین شود. همچنین برای خانواده هر متوفی در سیل شیراز ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان پرداخت شد؛ البته دیه متوفیان نیز پس از محاسبه و تعیین مقصر یا مقصران این حادثه تأمین و پرداخت خواهد شد.

دیه برای افراد متوفی در سیل شیراز

نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین خاطر نشان کرد: آقای نوبخت همچنین در تماسی که با آقای نمکی وزیر بهداشت داشت مقرر کرد که همه مصدومان سیل در همه بیمارستان های کشور به صورت رایگان مداوا شوند. در مورد خودروهای خسارت دیده هم کارشناسان بیمه در منطقه حضور یافته و حدود ۲۰۰ خودروی آسیب دیده را کارشناسی خواهند کرد و خسارت وارده برای خودروهایی که حتی بیمه بدنه هم ندارند به صورت بلاعوض پرداخت خواهد شد.

پارسایی در ادامه افزون کرد: در مورد منازل مسکونی آسیب دیده مقرر شد خانه هایی که مخروبه شده و غیرقابل سکونت باشند کمک بلاعوض و وام کم بهره دریافت کرده و ساکنان آن نیز به صورت موقت اسکان داده شدند.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح نمود: در مورد خسارت منازل مسکونی و اماکن تاریخی نیز قرار است کار کارشناسی لازم صورت گیرد و پس از برآورد هزینه، تمهیداتی برای پرداخت خسارت اندیشیده شود و نسبت به مرمت و تعمیر بافت های تاریخی اقدام شود.

از اولین روز بهار ۹۸، بیشتر شهرهای کشور شاهد باران بودند که شدت این بارش ها در برخی استان ها به قدری بالا بوده که طغیان رودخانه‌ها و سیل را به بار آورده است. در روزهای گذشته علاوه بر گلستان و مازندران، شیراز، لرستان، قم و همچنین خوزستان و بوشهر نیز درگیر بارش شدید و سیلاب شده اند.

لازم به ذکر است که سیل های اخیر چندین فوتی و ده ها مجروح داشت. بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی خطر وقوع سیل برای استان های جنوبی کشور از جمله خوزستان و بوشهر همچنان جدی می باشد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*