خانه » اخبار جهان » بانک جی پی مورگان آمریکا در حال آماده شدن از کشور انگلیس
بانک جی پی مورگان آمریکا در حال آماده شدن از کشور انگلیس
بانک جی پی مورگان آمریکا در حال آماده شدن از کشور انگلیس

بانک جی پی مورگان آمریکا در حال آماده شدن از کشور انگلیس

بانک جی پی مورگان اعلام کرد آماده انتقال ۳۰۰ نفر از کارکنان ماهر خود از انگلیس به یک کشور دیگر اروپایی در صورت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، منابع آگاه به رویترز اطلاع داده اند که بزرگترین بانک آمریکایی در حال بررسی گزینه های موجود در اتحادیه اروپا برای انتقال کارکنان ماهر خود از لندن در صورت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا است.

بر اساس گزارشات اعلام شده بانک جی پی مورگان تاکنون صدها موقعیت شغلی خود را از لندن به دیگر کشورهای اروپایی نظیر لوکزامبورگ، آلمان و فرانسه منتقل کرده است. این بانک مطرح آمریکایی در حال حاضر مشغول گسترش شعبات خود در پاریس، فرانکفورت و لوکزامبورگ می باشد تا بتواند هم چنان به مشتریان خود در اتحادیه اروپا خدمت رسانی کند.

بانک جی پی مورگان در حال آماده شدن برای خروج از انگلیس

یک منبع آگاه در این بانک اطلاع داده است که قراردادهای جدید کاری به کارکنان مستقر در شعبات جی پی مورگان در انگلیس ارایه شده و از آن ها در خصوص گزینه های جایگزین لندن برای ادامه فعالیت در دوران پس از برگزیت نظرخواهی شده است. پیش از این قرار بود انگلیس ۲۹ مارس اتحادیه اروپا را ترک کند اما با موافقت دولت و مجلس این کشور، این تاریخ به ۲۲ می موکول شده است.

نگرانی از آینده روابط بین انگلیس و اتحادیه اروپا، بسیاری از شرکت ها را به فکر خروج از کشور انگلیس انداخته است. اندیشکده  نیو فایننشیال دریافته است ۲۷۵ شرکت بزرگ فعال در انگلیس تمام یا بخشی از فعالیت، پرسنل و دارایی های خود را از انگلیس به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتقل کرده اند.

در این بین شهر دوبلین ایرلند میزبان جدید ۱۰۰ شرکت، لوکزامبورگ ۶۰ شرکت، پاریس ۴۱ شرکت و فرانکفورت آلمان ۴۰ شرکت انگلیسی شده اند. نتایج یک تحقیق جدید نشان دهنده آن است که اتحادیه اروپا در صورت خروج بدون توافق انگلیس از این اتحادیه متحمل زیان سالانه ۴۰ میلیارد یورویی خواهد شد.

بر این اساس بنیاد برتلزمان آلمان در تحقیقی جدید اعلام کرده است که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا خسارت قابل توجهی به اقتصاد کشورهای اروپایی خواهد زد و این در حالی است که کشورهایی چون روسیه، آمریکا و چین از این وضعیت نفع خواهند برد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

اکثر وزرای کابینه انگلیس باور دارند که طرح نخست وزیر این کشور برای خروج انگلیس ...