خانه » عمومی اقتصاد » منطقه یک تهران گرانترین منطقه برای خرید خانه در تهران
منطقه یک تهران گرانترین منطقه برای خرید خانه در تهران
منطقه یک تهران گرانترین منطقه برای خرید خانه در تهران

منطقه یک تهران گرانترین منطقه برای خرید خانه در تهران

منطقه یک تهران با متوسط قیمت ۲۱ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان به ازای هر مترمربع واحد مسکونی، گرانترین منطقه برای خرید خانه در تهران به شمار می رود.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، بر اساس آمار رسمی در بهمن ماه سال گذشته قیمت متوسط هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک تهران به ۲۱ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان رسیده بود. این قیمت درمقایسه با ماه قبل از آن (دیماه ۹۷) حدود ۵.۸ درصد کاهش را نشان می دهد.

همچنین بر اساس جدیدترین آمار معاملات در منطقه یک تهران واحد مسکونی ۱۱۰ متری نوساز به قیمت ۲ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان به فروش رفته است که به عبارت دیگر قیمت هر مترمربع از این واحد ۱۹ میلیون تومان بوده است.

بر اساس این آمار در منطقه یک تهران واحد مسکونی ۲۰ ساله با مساحت ۱۲۰ مترمربع به قیمت ۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۹ میلیون و ۵۲۴ هزار تومان معامله شده و در زعفرانیه واحد ۲۰۲ متری به قیمت ۴ میلیارد و ۴۰میلیون تومان (هر مترمربع ۲۰ میلیون تومان) خریداری شده است. این واحد مسکونی در زمان معامله نوساز بوده است.

قیمت آپارتمان در منطقه یک تهران

همچنین در قیطریه نیز آپارتمان ۱۲۶ متری با عمر ۳۸ سال به قیمت یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۱ هزار تومان معامله شده است.

مهدی سلطان‌محمدی کارشناس اقتصاد مسکن نیز  با تحلیل صنعت مسکن در سال ۹۸ اظهار کرد: نمی توان انتظار داشت قیمت مسکن به اندازه نرخ ارز بالا برود. افزایش تا ۳۵ درصد دستمزد می تواند تأثیر ملایمی بر قیمت تمام شده مسکن داشته باشد اما با توجه به پرش قیمت ها طی سال گذشته، سال ۱۳۹۸ بازار مسکن جهش مجدد را تجربه نخواهد کرد.

وی در ادامه توضیح داد: قیمت های مسکن در سال گذشته رشد چشمگیری را بخصوص در شهر تهران تجربه کرده و تا حدی قابل پیش بینی بود؛ زیرا با توجه به چرخه های رونق و رکود بازار مسکن و اینکه از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ نیز این بازار در رکود سنگین قرار داشت، احتمال رشد قیمت مسکن بالاتر از نرخ تورم وجود داشت که این اتفاق افتاد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*