خانه » خودرو و حمل و نقل » خودروی سواری شخصی در لندینگ کرافت جزیره قشم و هزینه آن
خودروی سواری شخصی در لندینگ کرافت جزیره قشم و هزینه آن
خودروی سواری شخصی در لندینگ کرافت جزیره قشم و هزینه آن

خودروی سواری شخصی در لندینگ کرافت جزیره قشم و هزینه آن

برای سفر زمینی به جزیره قشم باید خودروی سواری شخصی را در لندینگ کرافت قرار داد و هزینه ای در حدود ۷۵ هزار تومان برای آن پرداخت نمود.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، یکی از مقاصد گردشگردی در ایام تعطیلات نوروز جزیره قشم می باشد که اگر قرار باشد به صورت زمینی به این جزیره وارد شوید باید به بندر پل و اسکله پهل رفته و از آنجا با لندینگ کرافت به جزیره قشم وارد شوید.

بررسی ها نشان دهنده آن است که هزینه سفر با لندینگ کرافت که خودرو شخصی را از بندر پل تا بندر لافت حمل می کند، مبلغی در حدود ۷۵ هزار تومان بوده و هزینه خروج از قشم و بازگشت به بندر پل نیز حدود ۵۰ درصد هزینه ورود به قشم می باشد.

همچنین بر اساس  اطلاعات به دست آمده ۴۳ هزار و ۸۹۰ تومان برای منطقه آزاد قشم، ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان برای تعاونی دریایی فتح، ۳,۰۰۰ تومان برای دهیاری پهل، ۲,۰۰۰ تومان برای شرکت تعاونی گمرک ایران، ۲,۰۰۰ تومان بیمه و خدمات و ۱,۵۰۰ تومان برای شورای اسلامی شهرستان در نظر گرفته شده است که مجموع این هزینه ها ۷۴ هزار و ۸۹۰ تومان خواهد بود.

سفر به قشم با خودروی سواری شخصی

بر اساس این گزارش در روزهای منتهی به عید نوروز ۱۳۹۶ هزینه ورود به جزیره قشم به وسیله جابجایی لندینگ کرافت حدود ۳۵ هزار تومان بوده است.

لازم به ذکر است که لندینگ کرافت (Landing craft ) یک وسیله حمل دریایی به شمار می رود که در اصل برای جابجایی نیروهای نظامی دریایی در ساحل بوده  ولی امروزه علاوه بر کاربرد نظامی، از این وسیله در حمل دریایی تجاری نیز استفاده می شود.

جزیره قشم دارای ۲۵ مکان طبیعی و بیش از ۲۰۰ محوطه تاریخی می باش که غارهای خوربس، غار نمکی، جنگل های دریایی حَرّا، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، دره ستاره ها، تنگه و دره چاه کوه و بام قشم از جمله جاذبه های گردشگری قشم می باشند. از طرفی سواحل زیبا، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، چاه های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت از دیگر جاذبه های گردشگری این جزیره به شمار می روند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*