خانه » اخبار جهان » هواپیماهای بویینگ ۷۳۷ مکس ۸ و مکس ۹ از پرواز منع شدند
هواپیماهای بویینگ 737 مکس 8 و مکس 9 از پرواز منع شدند
هواپیماهای بویینگ ۷۳۷ مکس ۸ و مکس ۹ از پرواز منع شدند

هواپیماهای بویینگ ۷۳۷ مکس ۸ و مکس ۹ از پرواز منع شدند

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور توقف فوری پرواز هواپیماهای بویینگ ۷۳۷ مکس ۸ و مکس ۹ را صادر کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور توقف فوری پرواز هواپیماهای بویینگ ۷۳۷ مکس ۸ و مکس ۹ را صادر کرد.

خبرگزاری رویترز در این باره گزارش داد: آمریکا روز چهارشنبه با پیوستن به تعداد دیگری از کشورها، دستور داد پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس موقتا تعلیق شود. این دستور بعد از سانحه هوایی خطوط هواپیمایی اتیوپی در روز یکشنبه، صادر شده است.

اداره هواپیمایی فدرال آمریکا در بیانیه ای ضمن اعلام این مساله اطلاع داد: تعلیق پروازها تا زمان اجرای تحقیقات بیشتر از جمله درباره داده های پرواز و صدای کابین خلبان، ادامه خواهد داشت.

ایرادات هواپیماهای بویینگ ۷۳۷

بوئینگ، اولین و بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان، در ساخت هواپیماهای تجاری و دومین شرکت بزرگ در ساخت سیستم های دفاعی جهان به شمار می رود.

حوزه فعالیت بوئینگ، محدوده گسترده ای از سیستم ها، محصولات و خدمات فضایی و دفاعی را در زمینه طراحی، تولید و پشتیبانی هواپیماهای تجاری، جنگنده ها، بمب افکن ها، موشک ها، سفینه های فضایی، ماهواره ها، جنگ افزارها و فناوری های مختلف نظامی و دفاعی، در برمی گیرد.

در ۲۹ اکتبر ۲۰۱۸ (۷ آبان ۱۳۹۷)، یک فروند هواپیمای ۷۳۷ مکس ۸ متعلق به شرکت لاین ایر در دریای جاوه، اندونزی سقوط کرد و در این حادثه تمامی ۱۸۹ سرنشین این هواپیما که از جاکارتا عازم پانگ کال پینانگ، اندونزی بودند، در این حادثه جان باختند.

این حادثه ۱۳ دقیقه پس از پرواز از فرودگاه بین‌المللی سوئکارنو-هتا رخ داده بود و هواپیمای حادثه دیده تنها ۲ ماه بود که در خطوط هوایی لاین ایر جاکارتا پرواز می‌کرد.

در ۱۰ مارس ۲۰۱۹ (۱۹ اسفند ۱۳۹۷) نیز دومین هواپیمای ۷۳۷ مکس ۸ متعلق به خطوط هوایی اتیوپی  تنها ۸ دقیقه پس از پرواز از آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی در اطراف شهرک بیشافتو دچار سانحه شد و تمامی ۱۵۷ سرنشین آن (از سی و سه ملیت مختلف) جان باختند. این هواپیما عازم نایروبی، پایتخت کنیا بود. این هواپیما نو بوده و چندماه پیش و در ماه نوامبر به هواپیمایی اتیوپی تحویل داده شده بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*