خانه » اخبار جهان » خروج بدون توافق انگلیس در جلسه پارلمان این کشور رای نیاورد
خروج بدون توافق انگلیس در جلسه پارلمان این کشور رای نیاورد
خروج بدون توافق انگلیس در جلسه پارلمان این کشور رای نیاورد

خروج بدون توافق انگلیس در جلسه پارلمان این کشور رای نیاورد

 پارلمان انگلیس در رای گیری خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا را رد کرد. مجلس عوام انگلیس در جلسه امروز خود به نفع اصلاح توافق خروج از اتحادیه اروپا رای داده و به خروج بدون توافق از این اتحادیه رای نداد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، بر اساس حاصل از این رای گیری ۳۱۲ نماینده مخالف خروج بدون توافق بودند و در مقابل ۳۰۸ نماینده نیز موافق آن بودند.

روز گذشته نیز پارلمان انگلیس توافق برگزیت اصلاح شده نخست وزیر انگلیس را رد کرده بود و با توجه به رای نیاوردن خروج بدون توافق لندن از اروپا، ترزا می در تلاش خواهد بود تا تمدید مدت زمان خروج از اتحادیه اروپا را به رای گیری بگذارد.

خروج بدون توافق انگلیس به ضرر اروپا

بر اساس نتیجه همه پرسی سال ۲۰۱۶ بریتانیا و توافق های صورت گرفته پس از آن، انگلیس باید تا روز ۲۹ مارس (۹ فروردین) اتحادیه اروپا را ترک کند.

هر دو طرف در تلاش می باشند تا این رخداد بر اساس توافقی مدون و با روشن شدن وضعیت روابط تجاری و سیاسی لندن با بروکسل اتفاق افتد زیرا اگر خروج انگلیس از اتحادیه بدون توافقی روشن اتفاق بیافتد، ابهامات قانونی و حقوقی می تواند اقتصاد قاره سبز را با آسیب جدی مواجه کند.

معاون سخنگوی دولت آلمان روز چهارشنبه در واکنش به عدم تصویب طرح پیشنهادی ترزا می نخست وزیر انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا اعلام کرد: برلین از این رویداد ابراز تأسف می کند.

اولریکه دمر (Ulrike Demmer) معاون سخنگوی دولت آلمان در این باره گفته بود: در حالی که به تصمیم پارلمان انگلیس احترام می گذاریم، از عدم تصویب طرح مذکور با اکثریت آرا نیز ابراز تأسف می کنیم.

معاون سخنگوی دولت آلمان در این خصوص بیان کرده بود: بارها تأکید کرده ایم که خروج بدون توافق لندن از اتحادیه اروپا به نفع هیچ کسی نیست و نگرانی برلین نیز از این بابت می باشد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*