خانه » اخبار جهان » لیست کشورهای بهشت مالیاتی برای متخلفان توسط اتحادیه اروپا منتشر شد
لیست کشورهای بهشت مالیاتی برای متخلفان توسط اتحادیه اروپا منتشر شد
لیست کشورهای بهشت مالیاتی برای متخلفان توسط اتحادیه اروپا منتشر شد

لیست کشورهای بهشت مالیاتی برای متخلفان توسط اتحادیه اروپا منتشر شد

اتحادیه اروپا اسامی ۱۵ کشور را به عنوان بهشت مالیاتی برای متخلفان منتشر کرده است که نام امارات نیز در این میان به چشم می خورد.

به گزارش آناتولی، اتحادیه اروپا نام ۱۵ کشور را بر اساس شفافیت مالیاتی، حکمرانی دولت، فعالیت های واقعی اقتصادی و معافیت های مالیاتی به عنوان کشورهای امن برای جرایم مالیاتی به فهرست سیاه خود افزوده است.

بر اساس اعلام کمیسیون اروپا این ۱۵ کشور به عنوان کشورهای غیرهمکار در زمینه مالیاتی معرفی شده اند و در صورت مقابله نکردن با جرایم مالیاتی، شامل محدودیت هایی از طریق این اتحادیه خواهند شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، این ۱۵ کشور معروف به بهشت مالیاتی شامل ساموآی امریکایی، ساموآ، گوام، ترینیداد و توباگو، جزایر ویرجین، باربادوس، امارات عربی، جزایر مارشال، آروبا، بلیز، برمودا، فیجی، عمان، واناتو و دومنیکا می باشند.

بر اساس این گزارش پنج کشور از ۱۵ کشور موجود در لیست از زمان انتشار این فهرست در سال ۲۰۱۷ تاکنون هیچ اقدامی برای تعامل با اتحادیه اروپا انجام نداده اند.

لیست بهشت مالیاتی دنیا

در فهرست اتحادیه اروپا هم چنین نام ۲۰ کشور دیگر به چشم می خورد که در فهرست خاکستری قرار گرفته داشته و تا زمان پایان اقداماتشان در خصوص آن ها تصمیم گیری نخواهد شد.

اتحادیه اروپا اقدامات ۹۲ کشور جهان را در زمینه امور مالیاتی بررسی می کند. پی یر موسکوویچی کمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا، فهرست بهشت های مالیاتی اتحادیه اروپا را یک موفقیت بزرگ برای اروپا خوانده است. وی همچنین در این باره گفته است: در حال تلاش برای مقابله با سو استفاده‌های مالیاتی در سراسر جهان هستیم.

عزت‌الله یوسفیان ملا، عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز دلایل فرارهای مالیاتی در کشورمان را عدم اجرای قانون ارتقای سلامت اداری و فقدان فناوری نوین در سیستم اطلاع‌ رسانی از سوی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد و معتقد است: این امر می تواند منجر به افزایش ۲۰هزار میلیارد تومان به درآمدهای دولت می شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رقمی فرارهای مالیاتی روشن است، گفته بود: بررسی صورت وضعیت های مالی افراد نشان می دهد فرار مالیاتی در بین افراد با درآمد بالاتر، بیشتر می‌شود به طوری که آنها ۸۰ تا ۹۰ درصد مالیات تعیین شده را پرداخت نمی کنند.

کد تخفیف

۳ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

مالیات یکی از روش‌های تامین هزینه‌های اداره کشور و پیشرفت آن

مالیات یکی از روش‌های تامین هزینه‌های اداره کشور و پیشرفت آن

مالیات از دیرباز یکی از روش‌های حاکم برای تامین هزینه‌های اداره کشور بوده و دولت‌های ...