خانه » سایر » دادستان کل کشور از تحولات در دادسراها در چندماه آینده اطلاع داد
دادستان کل کشور از تحولات در دادسراها در چندماه آینده اطلاع داد
دادستان کل کشور از تحولات در دادسراها در چندماه آینده اطلاع داد

دادستان کل کشور از تحولات در دادسراها در چندماه آینده اطلاع داد

حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور اعلام کرد: در چند ماه آینده تحولاتی در دادسراها خواهیم داشت و برای ضابطان نیز برنامه هایی داریم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در همایش فرماندهان، روسا و مدیران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ بیان کرد: با مدیریت جدید دستگاه قضایی بناست تحولات حساب شده و منطقی داشته و دادستانی کل از مدت‌ها قبل مطالعاتی را در خصوص تحول حوزه دادسراها شروع کرده است که تقدیم قوه قضائیه خواهیم کرد.

وی به اهمیت موضوع دفاع از حقوق عامه و احیاء حقوق عامه اشاره کرده و افزود: طی چند سال اخیر روی این موضوع متمرکز شده ایم و سال‌ها این امر مغفول مانده و از زمانی که موضوع احیای حقوق عامه را مطرح کردیم متوجه شدیم که در حوزه اجرا با مشکلاتی مواجه می باشیم.

دادستان کل کشور همچنین اظهار داشت: بر همین اساس دستورالعملی نسبتا جامع در دوران رئیس پیشین قوه قضائیه تهیه شده است و قطعا هنوز نیاز به بازنگری و اصلاح دارد.

منتظری در ادامه تصریح نمود: باید در حوزه احقاق حقوق عامه ورود جدی داشته باشیم و در این بخش بدون حمایت و همکاری دستگاه‌ها و نیروی انتظامی راه به جایی نخواهیم برد.

دادستان کل کشور و تغییرات پیش رو

وی همچنین بیان داشت: انتظارم از نیروی انتظامی این است که روز به روز بر دانش خود بیفزایند و باید هم قضات و هم کارکنان نیروی انتظامی با قوانین جدید آشنایی کامل پیدا نمایند و به ویژه در حوزه کلانتری‌ها باید سطح دانش قضایی و حقوقی و کرامت بخشیدن به ارباب رجوع و متهمان ارتقا پیدا کند.

منتظری خاطر شان کرد: امسال بخش عمده‌ای از کارت‌های ضابطین ناجا را صادر کرده ایم و امضای دادستان ها در ذیل این کارت ها می باشد.

منتظری همچنین ضمن اشاره به جایگاه امنیت در هر جامعه و کشوری تصریح نمود: امنیت در جامعه حکم اکسیژن برای بدن انسان را دارد و از بزرگترین نعمت‌های خداوند به بشریت می باشد و زمانی که هیچ تهدیدی آرامش فرد را در جامعه برهم نزند آن زمان امنیت کامل برقرار شده است.

وی امنیت را بستر و زمینه ساز همه پیشرفت های اقتصادی و علمی دانسته و به جایگاه نیروی انتظامی در برقراری امنیت اشاره کرد.

منتظری در انتها نیروی انتظامی را به موجب قانون، ضابط عام خواند و بیان کرد: ضابط عام باید تحت نظارت مستقیم قاضی عمل کرده و به موجب قانون فرماندهان و روسای نیروی انتظامی حتما باید آموزش ببینند و کارت ضابطین برای آنها صادر شود که اگر این کارت را نداشته باشند همه اقدامات آن‌ها خلاف قانون است.

لازم به است مراسم تودیع و معارفه آیت‌الله صادق آملی لاریجانی و حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رؤسای قدیم و جدید قوه قضاییه صبح ۲۰ اسفند ۹۷ با حضور مسئولان قوه قضاییه و تعدادی از مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد. حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با حضور در این مراسم، متن حکم انتصابی از سوی مقام معظم رهبری برای حجت الاسلام رئیسی را قرائت و آن را تقدیم رئیس جدید قوه قضاییه کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

فساد سهم مهلکی برا جامعه و اقتصاد به شمار می رود

فساد سم مهلکی برای جامعه و اقتصاد به شمار می رود

دادستان کل کشور با بیان این مطلب که فساد کم هم در بازار و جامعه ...