خانه » اخبار جهان » ارزش دلار در برابر پوند به دلیل رای منفی به برگزیت تقویت شد
ارزش دلار در برابر پوند به دلیل رای منفی به برگزیت تقویت شد
ارزش دلار در برابر پوند به دلیل رای منفی به برگزیت تقویت شد

ارزش دلار در برابر پوند به دلیل رای منفی به برگزیت تقویت شد

پس از رای منفی مجلس انگلیس به برنامه پیشنهادی دولت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا، ارزش دلار در برابر پوند تقویت شد.

به گزارش رویترز، با مخالفت دوباره نمایندگان مجلس انگلیس با توافق دولت این کشور و اتحادیه اروپا بر سر نحوه خروج انگلیس از این اتحادیه، قرار شد مجلس انگلیس در خصوص خروج بدون توافق از اتحادیه در تاریخ ۲۹ مارس و یا تمدید مهلت خروج تا زمان رسیدن به یک توافق مشخص رأی گیری نماید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، تاکویا کندا، مدیر مرکز تحقیقاتی  گتیم نیز در این باره بیان کرد: مجلس احتمالاً با خروج بدون توافق مخالفت خواهد کرد چرا که خروج از بزرگترین منطقه تجاری دنیا بدون رسیدن به توافقی بر سر چگونگی کار با آن در آینده، کار عاقلانه ای نمی باشد.

در معاملات روز جاری بازار جهانی، پوند با کاهش ۰.۶۵ درصدی ارزش خود به ازای ۱.۳۰۸۹ دلار مبادله شد و بنابر این ارزش دلار در برابر پوند افزایش یافت. اکایو سرا، کارشناس مسائل اقتصادی در مؤسسه  سوموتیمو میتوسی نیز در این باره گفته است: حتی اگر انگلیس تصمیم بگیرد که مهلت خروج از اتحادیه را تمدید کند، سوال اصلی این است که این مهلت چه قدر خواهد بود و قرار است چه کاری انجام شود تا در آن مدت توافقی حاصل شود. بدون یک نقشه راه قابل قبول، انگلیس کار بسیار سختی برای راضی کردن رهبران اروپایی برای امتیاز گیری بیشتر در پیش دارد.

ارزش دلار در برابر پوند تقویت شده است

همچنین از طرف دیگر دلار از وضعیت موجود استفاده کرده و خود را به سطوح بالاتری رسانده است به نحوی که هر یورو تا ۱.۱۲۸۳ دلار نیز عقب نشینی کرده و شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می‌گیرد به ۹۶.۹۹۲ واحد رسید تا بار دیگر در آستانه فتح کانال ۹۷ واحدی قرار گیرد. در برابر ین نیز هر دلار به ازای ۱۱۱.۲۱ ین مبادله شد.

در برابر سایر ارزها، هر دلار آمریکا به ازای ۶۹.۵۹۹۳ روپیه هند، ۱.۴۱۸۲ دلار استرالیا، ۱.۳۳۶۷ دلار کانادا، ۱.۰۰۷۹ فرانک سوئیس و ۷.۷۱۱۰ یوان چین مبادله شد.

بنا به معاهده اتحادیه اروپا دولت انگلیس برای کسب مهلت بیشتر برای خروج از اتحادیه اروپا باید به این اتحادیه درخواست رسمی ارائه کند. این درخواست باید مورد موافقت ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا باشد.

ترزا می پیش از این نیز از تعلیق کوتاه مدت برگزیت تا تابستان اطلاع داده بود. این در حالی است که میشل بارنیه، از مقامات اتحادیه اروپا و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه رویکرد سختگیرانه تری در مورد تعویق برگزیت دارند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ذخیره کردن غذا و دارو با افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

ذخیره کردن غذا و دارو با افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

اختلافات دولتمردان انگلیس بر سر خروج از اتحادیه اروپا موجب ترس از مختل شدن زنجیره ...