خانه » خودرو و حمل و نقل » حمل و نقل عمومی بدون پرداخت سهم دولت بر دوش شهرداری است
حمل و نقل عمومی بدون پرداخت سهم دولت بر دوش شهرداری است
حمل و نقل عمومی بدون پرداخت سهم دولت بر دوش شهرداری است

حمل و نقل عمومی بدون پرداخت سهم دولت بر دوش شهرداری است

علیخانی رئیس کمیسیون عمران وحمل و نقل شورای شهر تهران ضمن اشاره به این مطلب که دولت سهم خود را در حمل و نقل عمومی نمی پردازد، بیان کرد: اگر قرار باشد بیشتر از وضعیت فعلی به شهرداری فشار وارد شود باید حمل ونقل عمومی را تعطیل کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمد علیخانی درباره گران بودن نرخ حمل و نقل عمومی نسبت به حمل و نقل شخصی، تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل بالا بودن هزینه حمل و نقل شخصی، مسافران مترو و اتوبوس افزایش پیدا کرده اند و به همین دلیل با کمبود واگن در مترو مواجه هستیم.

رئیس کمیسیون عمران وحمل و نقل شورای شهر تهران در ادامه افزود: دلیل افزایش مسافران مترو ارزانتر بودن حمل و نقل عمومی می باشد. اگر شهروندی بخواهد از حمل و نقل شخصی برای ترددهای روزانه خود استفاده کند باید هزینه طرح ترافیک و عوارض تعریف شده برای محدوده حلقه دوم یا همان زوج و فرد سابق را بپردازد.

وی همچنین بیان کرد: طبق سیاستی که پیش‌بینی شده است باید هزینه هایی که بابت عوارض دریافت می شود صِرف توسعه حمل و نقل عمومی گردد اما هنوز امکاناتمان به قدری افزایش نیافته که در دسترس باشد و همه نقاط شهر را پوشش دهد ولی همه تلاش‌ها برای تحقق این امر در حال پیگیری است.

حمل و نقل عمومی در تهران

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار داشت: احتمالا در سال آینده با توجه به اعتبارات خوب و فاینانس هایی در نظر گرفته شده بیشتر می‌‌توانیم در توسعه و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی اقدام کنیم.

علیخانی همچنین گفت: در این راستا شهرداری با حمایت شورای شهر در حال حرکت است؛ به طور کلی این نکته که به وضعیت مطلوب نرسیده‌ایم درست است ولی اینطور نیست که بگوییم حمل و نقل عمومی گران است.

وی در انتها خاطرنشان کرد: متأسفانه دولت سهم خود را در حوزه حمل و نقل عمومی نمی پردازد و فشار زیادی به شهرداری وارد می‌شود، اما شهرداری برای حمل و نقل عمومی یارانه می پردازد و اگر قرار باشد بیشتر از وضعیت فعلی به شهرداری فشار وارد شود باید حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد زیرا در غیر این صورت این حوزه با مشکل مواجه می‌شود و نمی‌توان آن را اداره کرد. حمل و نقل عمومی در تهران ارزان و قابل رقابت با خودروی شخصی می باشد.

زهرا نژادبهرام  پیش از این بیان کرده بود: حدود ۵۰ درصد بودجه شهرداری صرف پرداخت حقوق و دستمزد و حدود ۴۵ درصد از بودجه نیز صرف کارهای عمرانی و نگهداشت شهر می شود.

 وی در پاسخ به این سوال که چرا ردیف های هزینه‌ ای شهرداری‌های مناطق صرفاً به پرداخت حقوق پرسنل تاکید شده است، پس اداره شهر چه می‌شود؟ پاسخ داده بود: باید پرداخت حقوق پرسنل را در اولویت قرار داد تا بتوانیم در حوزه های مختلف اقداماتی انجام دهیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش دستمزدها با حفظ حداقل قدرت خرید کارمندان

افزایش دستمزدها متناسب با حفظ حداقل قدرت خرید کارمندان

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه، محاسبات مجلس با بیان اینکه بودجه ریزی باید بر اساس واقعیت ...