خانه » اقتصاد دیجیتال » واردات مسافری تلفن همراه عامل ایجاد تعادل در بازار گوشی کشور
واردات مسافری تلفن همراه عامل ایجاد تعادل در بازار گوشی کشور
واردات مسافری تلفن همراه عامل ایجاد تعادل در بازار گوشی کشور

واردات مسافری تلفن همراه عامل ایجاد تعادل در بازار گوشی کشور

غفوریان رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور ضمن اشاره به اهمیت ادامه فعالیت سایت واردات مسافری تلفن همراه بیان کرد: واردات مسافری تلفن همراه به کشور باعث ایجاد تعادل در قیمت ها می‎شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمدمهدی غفوریان، درباره اختلالات پیش آمده در سایت واردات مسافری توضیح داد: در چند روز اخیر به هیچ عنوان قطعی سایت نداشته ایم و فقط برای ساعاتی سایت دچار اختلال شده بود.

وی در ادامه علت این اختلال را ترافیک بیش از حد در سایت عنوان کرد و تصریح کرد: تعداد گوشی های رجیستری نشده زیاده بود  و همین تعداد بالای گوشی های بدون کد در کنار مراجعه بالا به سایت برای دریافت کد رجیستری باعث اختلال در سایت شد، البته هنوز هم اختلالاتی جزیی وجود دارد.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز در ادامه اعتراض فروشندگان گوشی را کاملاً منطقی دانست و افزود: در کرج هیچگونه اعتراضی صورت نگرفته است اما در برخی شهرها فروشندگان تقاضاهایی داشتند که کاملاً منطقی بود اما به دلیل بی تجربگی، خواسته منطقی خود را از راهی غیر از عرف جامعه عنوان کرده‌اند که مورد پسند ما هم نمی باشد.

واردات مسافری تلفن همراه و اثرات آن

وی قیمت موبایل را در حال حاضر با وجود سایت مسافری متعادل دانست و اعلام کرد: سایت مسافری قیمت موبایل را متعادل می‌کند و قیمت موبایل بستگی به حجم واردات تجاری و سایت مسافری دارد.

غفوریان قیمت موبایل را برای سال آینده بدون افزایش پیش بینی کرده و توضیح داد: طی چند روز باقی مانده از سال جاری در هیچ قسمتی مشکلی نداریم و پیش بینی می شود اگر به همین منوال پیش برود برای سال آینده هم افزایش قیمتی نداشته باشیم.

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور در انتهای سخنان خود از مسئولین تقاضا کرد: اگر تصمیم بر بسته شدن سایت مسافری گرفته شد قبل از بسته شدن آن را به اطلاع برسانند، این کار شاید فایده ای برای فروشندگان نداشته باشد اما به نفع مصرف کنندگان است تا اگر سایت رجیستری بسته شده به مشکلی بر نخورند.

طی سال‌های اخیر که بازارهای جهانی موبایل با روزهای سختی دست و پنجه نرم کرده می کند به نحوی که بسیاری از شرکت های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند نیز با انتشار گزارش‌های مالی خود به صورت فصلی و سالانه، اعلام کردند که گرفتار کاهش قابل توجهی در میزان فروش، درآمدزایی و سودآوری شده‌اند.

بر اساس  بسیاری از آنها تمرکز خود را از روی توسعه و تولید گوشی های هوشمند به صورت محض و اختصاصی، به سمت و سوی سایر گجت های هوشمند نظیر ساعت هوشمند سوق داده اند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*