خانه » بانک و بیمه » ادغام بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر
ادغام بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر
ادغام بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر

ادغام بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر

رییس کل بانک مرکزی در گفت‌وگوی ویژه خبری اعلام کرد: ادغام بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر از امروز رسما کلید خورد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در گفت‌وگوی ویژه خبری اطلاع داد: ادغام بانک های متعلق به مراکز نظامی کشور از جمله سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی  یعنی بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر از امروز رسما کلید خورد. بر اساس پیش بینی ها به سمت یک تجربه موفق پیش خواهیم رفت.

وی در ادامه بیان کرد: پنج بانک و موسسه مذکور، ۲۴میلیون سپرده گذار دارند.۲۱۴هزار میلیارد تومان سپرده مردمی نزد این بانک‌ها و موسسات است. تابلو بانک‌ها حداقل تا ۴ماه آینده تغییر پیدا نمی کند.

وی افزود: به تدریج و براساس شرایط زمانی ادغام بانک ها ادامه پیدا خواهد کرد. با کسانی که بخواهند بازار پول را به هم بریزند برخورد جدی خواهد شد.

ادغام بانک ها و تعداد شعب جدید

رییس کل بانک مرکزی همچنین خاطر نشان کرد: مقصد اصلی دشمنان بازار ارز و بازار پول بوده است که موفق نبودند. این ۵ بانک در مجموع حدود ۲۵۰ شعبه در کشور دارند و در صورت ادغام حدود ۴۲۰۰ شعبه خواهند داشت که در بلندمدت این تعدد شعبات مدیریت خواهد شد.

همتی همچنین توضیخ داد: اصلاحات بعدی نظام بانکی را در صورت عملی شدن اعلام خواهیم کرد زیرا سیستم بانکی حساس بوده و پیش از اقدام حرفی نمی زنیم. نظارت بر اقدامات بانک ها باید  ITمحور باشد.

وی اظهار داشت: در برخورد با انحرافات چه به صورت فساد و یا سرپیچی از دستورات قاطع هستیم. برای کنترل بازار به دنبال اجرای سیاست بازار باز هستیم و به دنبال این هستیم که تورم را از طریق سیاست‌های پولی کنترل کنیم.

رییس کل بانک مرکزی در ادامه افزود: نرخ دلار باز به کانال ۱۱هزار تومان باز خواهد گشت. افزایش بیشتر نرخ دلار برای واردکننده نمی صرفد. ۱۱ونیم میلیارد یورو در نیما عرضه شده است که قیمت یورو ۱۱هزار تومان بوده است و این درحالی است که یورو در بازار ۱۵هزار تومان معامله می شود. جو پایان سال، خبرهای بد مربوط FATF بازار را کمی متشنج کرد و نرخ ارز بالاتر رفت.

همتی درباره کالاهای اساسی نیز گفت: قیمت کالاهای اساسی از شهریور تا آذرماه کمتر از تورم بوده است. به دلیل ضعف توزیع از آبان تا دی ماه قیمت‌ کالاهای اساسی افزایش یافته است. به زودی هر سرپرست خانوار می تواند سهمیه خود را از هر کالا بر اساس ترخ تعیین شده خریداری نماید. بازار متشکل ارزی تقریبا آماده است و به نظر من صلاح بر این است که از اواسط فروردین شروع به کار بکند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

آمریکا در صدد است ۱۳ آبان را به خاطره‌ای تلخ برای ملت ایران تبدیل کند

آمریکا در صدد است ۱۳ آبان را به خاطره‌ای تلخ برای ملت ایران تبدیل کند

رییس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: امروز دولت آمریکا در صدد ...