خانه » بازرگانی » قیمت آهن در بازار بین ۲۰ تا ۵۰ تومان افزایش پیدا کرده است
قیمت آهن در بازار بین ۲۰ تا ۵۰ تومان افزایش پیدا کرده است
قیمت آهن در بازار بین ۲۰ تا ۵۰ تومان افزایش پیدا کرده است

قیمت آهن در بازار بین ۲۰ تا ۵۰ تومان افزایش پیدا کرده است

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اظهار داشت: در اسفندماه تجار به صورت سنتی خریدهای سال آینده خود را انجام می دهند، به همین دلیل در حال حاضر قیمت آهن در بازار ۲۰ تا ۵۰ تومان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن ضمن اعلام این مطلب که در اسفندماه تجار به صورت سنتی خریدهای سال آینده خود را انجام می دهند، افزود که در حال حاضر قیمت آهن ۲۰ تا ۵۰ تومان گران شده است.

حمید رضا رستگار همچنین با اشاره به اینکه به دلیل توقف ساخت و ساز همچنان رکود در بازار خرید و فروش آهن حاکم می باشد، توضیح داد: البته به خاطر عرضه بیش از تقاضای کالا در بازار ما شاهد رشد قیمت های زیادی در بازار نیستیم.

قیمت آهن در بازار اندکی افزایش یافته است

وی در ادامه ضمن اعلام این مهم که در اسفندماه تجار به صورت سنتی خریدهای سال آینده خود را انجام می دهند، افزود: همین امر باعث افزایش ۲۰ تا ۵۰ تومانی قیمت آهن در بازار شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن توضیح داد: خریدهای سنتی تجار عاملی شده تا برخی از خریداران هم نسبت به خرید به دلیل نگرانی از وضعیت قیمت ها اقدام کنند.

بر اساس اظهارات  رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، در حال حاضر هر کیلو تیرآهن با قیمت ۴۵۰۰ هزار تومان و میلگرد ۴۸۰۰ تومان مورد معامله قرار می گیرد.

رستگار بر لزوم همفکری مسئولین با تشکل های تولیدی تأکید کرده و بیان کرد: با این همفکری ها مدیریت تنظیم بازار و تصمیم گیری ها بسیار موفقیت آمیز خواهد بود.

در اواخر بهمن ماه سال جاری بهای معاملات سنگ آهن چین به دلیل نگرانی ها نسبت به کاهش عرضه برزیل که دومین صادرکننده بزرگ به چین است، به رکورد بالای جدیدی صعود کرده بود.

بهای معاملات سنگ آهن در بازار کالای دالیان چین، که این بازار پس از تعطیلات یک هفته ای سال نو گشایش یافت، به رکورد ۶۵۲ یوان (۹۶.۳۰ دلار) در هر تن رسید. قراردادها برای تحویل در مارس، ژوئیه، سپتامبر و نوامبر نیز در اوایل معاملات روز دوشنبه به سقف معاملات روزانه صعود کردند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*