خانه » اخبار جهان » قیمت طلا در معاملات روز جاری بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت
قیمت طلا در معاملات روز جاری بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت
قیمت طلا در معاملات روز جاری بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت

قیمت طلا در معاملات روز جاری بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت

قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه که دلار با تردیدها نسبت به نتیجه مذاکرات آمریکا و چین، توانست بخشی از افت روز گذشته خود را جبران کند، نزدیک به پایین ترین حد خود در دو هفته گذشته قرار گرفته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۳۱۸.۵۰ دلار رسیده است. در بازار آمریکا نیز هر اونس طلا برای تحویل در آوریل، با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۳۲۰.۱۰ دلار رسید.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تا مرز ۱۳۱۶.۴۳ دلار نزول کرده است که کمترین قیمت از ۱۵ فوریه به شمار می آید.

رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا در یک جلسه کنگره اظهار کرد: هنوز زود است نتیجه مذاکرات تجاری با پکن پیش‌بینی شود و آمریکا باید تهدید افزایش تعرفه‌ ها روی واردات کالاهای چینی را حتی در صورت بسته شدن توافق میان دو طرف، حفظ نماید.

جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا نیز بیان کرد: ابهاماتی درباره توافق تجاری به وجود آمده است و این مسئله باعث افزایش مجدد تقاضا برای دلار آمریکا به عنوان دارایی امن شده و تقاضا برای خرید طلا را محدود کرده است.

شاخص دلار در برابر سبدی از شش ارز بزرگ، در معاملات پنج‌شنبه از کمترین حد خود در سه هفته گذشته بالاتر آمده است.

قیمت طلا در معاملات جهانی افزایش یافت

به گفته شارما، در مجموع پیش بینی می شود طلا روند افزایشی داشته باشد و قیمت‌ها بین ۱۳۱۰ تا ۱۳۳۰ و با توجه به نرخ دلار حرکت نمایند. اما عامل حمایت کننده اصلی طلا، از جانب موضع ملایم بانک مرکزی آمریکا درباره افزایش نرخ های بهره و اشتیاق بانک های مرکزی متعدد برای ذخیره سازی طلا می باشد.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، در جریان اظهاراتی که روز سه‌شنبه در برابر کمیته بانکی سنا داشت، تاکید کرد بانک مرکزی درباره افزایش نرخ های بهره شتاب زده عمل نخواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری از رکورد ۱۵۶۵.۰۹ دلار که اوایل هفته جاری به ثبت رسانده بود، فاصله بیش تری گرفت است و با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۷.۵۰ دلار رسید.

هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۵.۷۲ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۸۶۱.۵۰ دلار رسید. این فلز روز گذشته تا مرز ۸۷۱.۹۴ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در بیش از سه ماه گذشته بود.

ترامپ روز یکشنبه هفته جاری اعلام کرده بود: افزایش تعرفه ها روی کالاهای چینی که برای اواخر هفته جاری برنامه ریزی شده بود، با توجه به پیشرفت قابل ملاحظه مذاکرات تجاری چین و آمریکا در اواخر هفته گذشته، به تأخیر خواهد افتاد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA نیز گفته بود: دلار در معاملات روز یکشنبه پس از تمدید مهلت ترامپ برای افزایش تعرفه ها ضعیف شد و طلا با نزدیک شدن به زمان آغاز فعالیت بازارهای اروپایی و نیویورک ممکن است از صعود بازارهای سهام تحت فشارهای کاهشی قرار گیرد. با این حال تا زمانی که اطلاعات بیشتری درباره توافق تجاری منتشر نشود فشارهای کاهشی قابل توجه نخواهد بود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

واکنش طلا پس از گذراندن سه روز کاهشی در برابرعقب‌نشینی شاخص دلار

واکنش طلا پس از گذراندن سه روز کاهشی در برابرعقب‌نشینی شاخص دلار

در برابرعقب‌نشینی شاخص دلار ، طلا پس از گذراندن سه روز کاهشی، جمعه ‌شب واکنش ...