خانه » بورس،ارز، سکه » شاخص کل پس از ریزش ۲ هزار واحدی دوباره رشد کرد
شاخص کل پس از ریزش 2 هزار واحدی دوباره رشد کرد
شاخص کل پس از ریزش ۲ هزار واحدی دوباره رشد کرد

شاخص کل پس از ریزش ۲ هزار واحدی دوباره رشد کرد

امروز و همزمان با رشد شاخص کل پیام های ناظران بورس و فرابورس هفت نماد را متوقف کرد و هشت نماد را به تابلوی معاملات بورس بازگرداند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، بازار سهام امروز دوباره به مدار صعود بازگشته و معاملات آخرین روز هفته را در حالی به پایان برد که شاخص کل رشدی ۵۸۲ واحدی را در برای خود ثبت کرد.

همچنین طی این روز و همزمان با رشد شاخص کل پیام‌های ناظران بورس و فرابورس هفت نماد را متوقف کرد و هشت نماد را به تابلوی معاملات بورس بازگرداند. والبر از کامیابی در مزایده خبر داد و وامید مستندات شفاف سازی قبلی را افشا کرد. کوثر نیز اعلام کرد که در نظر دارد سه درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری غدیر را خریداری نماید.

والبر نیز در مزایده موفقیت کسب کرد. نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌ گذاری‌ البرز (والبر) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص واگذاری بخشی از سهام شرکت دارویی البرز فارمد، متوقف شد.

این شرکت اعلام کرده است که واگذاری تعداد ۶۳۶ هزار و ۷۰۰ سهم معادل ۴۹ درصد از کل سهام در شرکت دارویی البرز فارمد (سهامی خاص)، در تاریخ ۲۷ بهمن ماه با موفقیت همراه بوده است. مبلغ انجام این قرار داد ۱۱ میلیارد و ۵۶۶ میلیون سهم بوده، این در حالی است که خالص ارزش دفتری این دارایی هفت میلیارد تومان بوده است.

شاخص کل صعود کرد

دیگر نماد متوقف شده طی روز جاری (کوثر) متعلق به شرکت بیمه کوثر بود که به دلیل برنامه خرید سهام و روند حق بیمه تولیدی،متوقف شد.

شرکت بیمه کوثر در راستای حفظ ثروت سهامداران در شرایط فعلی اقتصادی و سرمایه گذاری منابع بیمه عمر مشارکت کنندگان خرید این بیمه نامه در بازار های سودآور، در نظر دارد تا سه درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری غدیر را خریداری کند.

این خرید که بخشی از آن در تاریخ ششم اسفندماه صورت گرفته است تا قبل از مجمع عمومی سالانه شرکت به اتمام خواهد رسید. لازم به ذکر است پس از اتمام فرآیند خرید این سهم، اطلاعات مالی این خرید و اثرات آن در سود به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید.

همچنین با توجه به گزارش عملکرد بهمن ماه شرکت و تحقق حق بیمه صادره ۱۳ میلیارد و ۱۹۲ میلیون تومانی میلیارد ریالی ، پیش بینی می شود درآمد حق بیمه با افزایش پنج درصدی نسبت به پیش بینی قبلی به مبلغ ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی برسد.

فعالان بازار سهام دیروز بر خلاف سه روز معاملاتی ابتدای هفته با کاهش قیمت سهم ها مواجه شده بودند به طوری که نماگر اصلی بازار سرمایه کاهش بیش از ۲۰۰۰ واحدی را تجربه کرد. حتی فلزی‌ها و معدنی‌ها نیز که از ابتدای هفته رشد را تجربه کرده بودند، امروز با اصلاح قیمت روبرو شدند.

همچنین شاخص کل هم وزن نیز با ۸۴ واحد کاهش رقم ۳۰ هزار و ۳۱۸ واحدی را تجربه کرده بود و شاخص بازار اول شناور با ۲۳۵۴ واحد کاهش تا رقم ۱۸۴ هزار و ۸۴ واحدی پایین رفته بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نرخ فلزات در بازارهای جهانی بورس را با خود بالا کشید

نرخ فلزات در بازارهای جهانی بورس را با خود بالا کشید

شاخص بورس امروز (چهار شنبه) با تاثیر مثبت نرخ فلزات در بازارهای جهانی، ۲۶۵ واحد ...