خانه » سایر » بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران طی جلسه هفته آتی بررسی می‌شود
بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران طی جلسه هفته آتی بررسی می‌شود
بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران طی جلسه هفته آتی بررسی می‌شود

بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران طی جلسه هفته آتی بررسی می‌شود

رئیس شورای شهر تهران از بررسی بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران اطلاع داده و افزود: در جلسه روز یکشنبه هفته آینده (۱۲ اسفند) لایحه بودجه شهر تهران بررسی خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، هاشمی در انتهای جلسه علنی امروز شورای شهر تهران ضمن بیان این مطلب که لایحه برج باغ ها امروز پس از بررسی تمام ماده های آن به تصویب رسید و برای تصویب نهایی به هیئت تطبیق ارسال خواهد شد، بیان کرد: پس از تصویب هیئت تطبیق این لایحه به صورت پیشنهاد به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال خواهد شد تا در صورت تصویب قابلیت اجرا یابد.

محسن هاشمی ضمن بیان این مهم که در صورتی که شورای عالی معماری و شهرسازی با مواردی از این لایحه موافق نباشد، مجددا لایحه به شهرداری بازگشت خواهد شد، توضیح داد: پس از بررسی مجدد در شورای شهر، لایحه با اصلاحات شورای عالی معماری و شهرسازی مجدد ابلاغ خواهد شد تا برای باغات شهر تهران لایحه ای داشته باشیم.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه افزون کرد: در رابطه با این لایحه دو کمیسیون معماری و شهرسازی و محیط زیست و خدمات شهری، دیدگاه های متعددی داشتند که دیدگاه کمیسیون سلامت و محیط زیست، احیای باغات و دیدگاه کمیسیون معماری و شهرسازی علاوه بر احیای باغات، نگاه توسعه ای نیز داشت.

بر اساس اظهارات وی باتوجه به اینکه این دو کمیسیون نتوانسته بودند به توافق نهایی برای احیای باغات برسند، در نتیجه لایحه با دقت در صحن بررسی و مصوب شد. امیدواریم با اجرای این لایحه تخریب باغات شهر تهران از بین برود.

بررسی بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران

هاشمی همچنین درباره باغات به هم پیوسته نیز توضیح داد: پیش از این درباره این باغات تصمیم گیری شده و مقرر شده دولت و شهرداری تهران برای تملک این باغات اقدام کنند. البته برای بخشی از این باغات در این لایحه تصمیم گیری شد.

وی همچنین ضمن اشاره به اینکه از هفته آینده لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران بررسی خواهد شد، خاطرنشان ساخت: امیدواریم بتوانیم در نهایت ۵ جلسه، این بودجه را نهایی کنیم.

رئیس شورای شهر تهران به مشکلات مالی و اقتصادی و تحریم ها نیز اشاره کر و افزود: با توجه به این مشکلات، مردم دغدغه زیادی برای تأمین هزینه دارند و با مشکل جدی مواجه شدند. امیدواریم مسئولان نظام، حاکمیت و دولت خبرهای خوبی به مردم بدهند تا عید مناسبی داشته باشیم.

رسولی خزانه دار شورای شهر تهران در بهمن ماه سال جاری درباره عملکرد تامین منابع در فصل پاییز امسال با بیان اینکه شهرداری تهران کسری عملکردی ۷هزار و ۶۴۹ میلیارد ریالی (معادل ۱۸ درصد) نسبت به بودجه مصوب دارد که عمده این کسری عملکرد مربوط به بخش درآمدها است. گفته بود: درآمدهای مصوب سه ماهه مبلغ ۲۰هزار و ۶۸۸ میلیارد ریال است، اما شاهد عملکرد ۱۴هزار و ۹۶۰ میلیارد ریالی در مجموع سه ماه هستیم که نسبت به مصوب شورا با کسری عملکرد ۵هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال (معادل ۲۸ درصد) در این بخش مواجه هستیم.

وی همچنین اعلام کرده بود: شهرداری برای جبران این کسری سه ماهه می بایست ۵هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال را در ماه های آتی مازاد بر تکلیف جذب کند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اعلام وجود افراد فاقد شناسنامه در نواحی جنوب کشور

اعلام وجود افراد فاقد شناسنامه در نواحی جنوب کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: با ابراز تاسف، در بسیاری از مناطق ...