خانه » بانک و بیمه » برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در این بازار توسط برخی سودجویان
برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در این بازار توسط برخی سودجویان
برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در این بازار توسط برخی سودجویان

برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در این بازار توسط برخی سودجویان

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: برخی علاقمند به برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در آن هستند و تلاش کرده اند بر موج افزایشی سوار شوند و نوساناتی هر چند اندک در بازار ایجاد کنند

عبدالناصر همتی هنمچنین بیان کرد: بانک مرکزی برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش آ یآر اقتصاد به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی طی یک پست اینستاگرامی اطلاع داد: در روزهای اخیر به مدد اظهارات برخی افراد در خصوص احتمال رد لایحه پالرمو یا سر رسید شدن سپرده های ۲۰ درصدی یا وضعیت بودجه ۹۸ و جو منفی ناشی از تلاش برای ارائه برخی طرح ها و اقدامات غیر متعارف عواملی که علاقمند به برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در آن هستند، در تلاش هستند بر موج افزایشی سوار شوند و نوساناتی هر چند اندک در بازار ایجاد کنند.

بنابر اظهارات رئیس کل بانک مرکزی، این عوامل اطمینان دارند که با صدور مجوز اخیر بانک مرکزی به برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز خود در صرافی ها طی یک ماه باقی مانده از سال جاری، تعادل بازار به نفع عرضه بهم خواهد خورد از این رو اقدام به پیشگیری کرده و جو تبلیغاتی لازم را برای خنثی کردن آن به وجود آورده اند.

برهم زدن بازار ارز برای نوسان اندک

وی در پست اینستاگرامی خود تاکید کرده است که بانک مرکزی برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

بنابر اطلاعیه های پیشین بانک مرکزی بر اساس تفاهم های صورت گرفته روند عرضه ارز صادرکنندگان در سامانه نیما و سنا به تدریج رو به افزایش بوده و بانک مرکزی ضمن تاکید مجدد بر حمایت از تولید و صادرات کشور از آن دسته از صادرکنندگان که در راستای منافع و مصالح ملی، اقدام به برگرداندن ارز صادراتی خود به چرخه اقتصاد کشور اقدام می کنند، قدردانی می کند.

همچنین حسب تکالیف محول شده به بانک مرکزی در مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور در مورد صادرکنندگانی که نسبت به برگرداندن ارز خود اقدام نکرده اند، بانک مرکزی بار دیگر به آن دسته از صادرکنندگان تاکید کرده بود در صورت عدم اقدام و تعیین تکلیف نحوه بازگرداندن ارز ناشی از صادرات خود به چرخه اقتصاد، این بانک اقدامات قانونی پیش بینی شده برای آنها را به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بازار آزاد ارز سه درصدی در روزهای پر التهاب خو به سر می برد

بازار آزاد ارز سه درصدی در روزهای پر التهاب خو به سر می برد

بازار آزاد ارز که سیاست گذار ارزی می گوید فقط سه درصد معاملات در آن ...