خانه » سایر » مالیات پزشکان منافاتی با تکریم جامعه پزشکی در کشور ندارد
مالیات پزشکان منافاتی با تکریم جامعه پزشکی در کشور ندارد
مالیات پزشکان منافاتی با تکریم جامعه پزشکی در کشور ندارد

مالیات پزشکان منافاتی با تکریم جامعه پزشکی در کشور ندارد

حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن تاکید بر اینکه مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس درباره مالیات پزشکان اقدامی در راستای ایجاد عدالت محسوب می شود، اظهار داشت: تکریم جامعه پزشکی مهم است اما این موضوع منافاتی با پرداخت مالیات توسط آن‌ها ندارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه های کمیسیون تلفیق درباره دریافت مالیات پزشکان بیان کرد: پزشکان موظف به پرداخت مالیات، متناسب با میزان درآمدهای خود هستند و وضع این چنین قوانینی در راستای ایجاد عدالت به حساب می آید.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه عدالت مالیاتی در کشور اهمیت بالایی دارد، توضیح داد:  بعید است که پزشکان مخالف این باشند که باید متناسب با میزان درآمد خود مالیات دهند. در غیر این صورت باید استدلال های آن ها را برای این عدم پرداخت شنید.

مالیات پزشکان ایجاد عدالت است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در انتهای سخنان خود تصریح کرد: تکریم جامعه پزشکی مهم است اما این موضوع منافاتی با پرداخت مالیات توسط آن ها ندارد. امیدواریم پزشکان به این مصوبات کمیسیون تلفیق احترام بگذارند.

 کمیسیون تلفیق مجلس در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب دو بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه پوز) و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات کرده است.

نایب رییس اول شورای‌عالی نظام پزشکی نیز ضمن اشاره به دو مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره الزام پزشکان به نصب پایانه های فروشگاهی و کسر ۱۰ درصد از حق الزحمه آنها از سوی مراکز درمانی به عنوان مالیات، اعلام کرد: معتقدیم که جامعه پزشکی قطعا باید مالیات پرداخت کند، اما باید شرایط پرداخت مالیات عدلانه باشد.

دکتر عزت‌الله گل‌علی‌زاده همچنین ضمن اشاره به دو مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای‌اسلامی درباره مالیات پزشکان، بیان کرد: متاسفانه نگاهی که در حال حاضر به ویژه در بین برخی مسئولین و نمایندگان مجلس، وجود دارد به نوعی جو ضد پزشک را ایجاد کرده است؛ در حالی که این تصویر از پزشکان درست نیست.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کارت سوخت باید توسط مجلس تکلیفی برای دولت درنظر گرفته شود

کارت سوخت باید توسط مجلس تکلیفی برای دولت درنظر گرفته شود

عضو کمیسیون بودجه مجلس ضمن اشاره این مطلب که با استفاده از ظرفیت کارت سوخت ...