خانه » بازرگانی » توزیع گوشت گرم و نیز فروش محصولات لبنی با تخلفاتی صورت می‌پذیرد
توزیع گوشت گرم و نیز فروش محصولات لبنی با تخلفاتی صورت می‌پذیرد
توزیع گوشت گرم و نیز فروش محصولات لبنی با تخلفاتی صورت می‌پذیرد

توزیع گوشت گرم و نیز فروش محصولات لبنی با تخلفاتی صورت می‌پذیرد

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران درباره مشکلات توزیع گوشت گرم و واردات آن به کشور و تخلف شرکت های لبنی در بحث گران فروشی سخن گفت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمدعلی اسفنانی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران درخصوص پرونده های تشکیل شده درخصوص توزیع گوشت گرم بیان کرد: در بحث احتکار و گران فروشی گوشت پرونده‌هایی هم تشکیل شده و چندین مورد کشفیاتی در بحث گوشت منجمد و همینطور گوشت گرم گوسفندی داشتیم.

وی در ادامه توضیح داد: این گوشت ها باید به دست مصرف کننده می‌رسید و اما متأسفانه در سایر مکان ها مثل رستوران‌ها و … که اجازه استفاده به این سبک را نداشتند توزیع شده و گشت های ما رسیدگی و پرونده آنها را به شعب ارجاع داده و حکم قطعی برای آنها صادر شده است.

تخلف در توزیع گوشت گرم در تهران

پیش از این مسئولان دادستانی تهران و همچنین پلیس تهران بزرگ از کشف محموله های گوشت منجمد و گرم به میزان ۷ هزار کیلوگرم و ۴۵۰۰ کیلوگرم در نقاط مختلف شهر تهران اطلاع داده بودند.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران همچنین درباره اقدامات انجام گرفته سازمان تعزیرات حکومتی در بحث تخلف شرکت‌های لبنی بیان کرد: در چندین مورد تخلف شرکت های تولیدکننده مواد لبنی بحث گرانفروشی بیشتر مطرح بود، پرونده‌هایی تشکیل شد که برخی به حکم و به قطعیت رسیده و در حال اجرا می باشد و برخی هم شعب بدوی رأی صادر کرده و شعب تجدیدنظر در حال انجام تحقیقات لازم هستند تا حکم قطعی صادر شود.

به گفته وی همچنین یک شرکت لبنیات در دو پرونده به پرداخت ۵۶ میلیارد ریال و شرکت لبنی دیگری به پرداخت ۳۵ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است.

بر اساس اظهارات رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در مورد لبنیات شاهد تکرار تخلف در واحد‌های تولیدی هستیم زیرا جریمه ها بازدارندگی لازم را ندارد و در شرایطی که شیر را ۴۵ روزه از دامدار خرید می کنند اما مافیایی که وجود دارد شیر را از دامدار به روز می خرند و اقدام به تبدیل آن به شیرخشک و قاچاق می کنند.

کد تخفیف